Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

San H01B


W 1958 r. rozpoczęły się dostawy Sanów H-01B. Były to pierwsze autobusy produkcji polskiej przeznaczone do obsługi linii miejskich. Do końca 1961 r. wpisano na stan inwentarzowy MPK 90 wozów tego typu. W 1961 r. zmodernizowano konstrukcję Sanów H-01B i rozpoczęto produkcję autobusów San H-25B. W latach 1962-1963 MPK otrzymało 37 nowych wozów tego typu. W latach 1964-1968 wycofano z eksploatacji wszystkie Sany H-01B i Sany H-25B.