Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Autobusy przebudowane na gaz świetlny


W związku z brakiem paliw płynnych okupant przystąpił w 1942 roku do przebudowy autobusów na gaz świetlny. W tymże roku w 3 z nich silniki Diesla przerobiono na paliwo gazowe. W roku następnym przebudowano na gaz świetlny dalsze wozy. Część z nich otrzymała na dachu zbiorniki do gazu, do części zastosowano jednoosiowe przyczepki do gazu. W styczniu 1945 r. uciekający z miasta okupanci hitlerowscy pozostawili jedynie autobusy przebudowane na gaz świetlny i niesprawne. Przy pomocy dwóch wozów na gaz świetlny udało się wznowić 14 maja 1945 r. miejską komunikację autobusową. Początkowo odbudowywano autobusy na gaz świetlny. Następnie przebudowywano je w 1945 roku z powrotem na paliwa płynne.