Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Renault Rpn


W latach 1927-29 nabyto 13 pięciotonowych kompletnych podwozi autobusowych Renauld RPn, do których 40-osobowe nadwozia (z 32 miejscami siedzącymi) zbudowano w warsztatach tramwajowych na Gajowej. W latach trzydziestych XX wieku w związku z małym zapotrzebowaniem na usługi przewozowe większość posiadanych autobusów była odstawiona i stopniowo wycofywano je z eksploatacji. Z działań wojennych 1939 r. ocalały 2 wozy tego typu. Wyeksploatowany autobusowy tabor przedwojenny wycofano z ruchu do 1942 r.