Tramwaj Moderus Gamma oraz napis: Apelujemy do pasażerów o stosowanie się do wytycznych zarówno w zakresie liczby podróżujących, jak i zasłaniania twarzy w przestrzeni publicznej. Kierowcy i motorniczowie nie maja bowiem uprawnień ani możliwości, by bezpośrednio weryfikować respektowanie ograniczeń. Pobierz aplikacje ze sklepu Google Play Pobierz aplikacje ze sklepu App Store
Bezpieczeństwo - piesi
Okiem motorniczego czyli niebezpieczne zachowania na drodze
przechodzenie-przez-torowisko-w-niedozwolonym-miejscuNiedawno prezentowaliśmy kompilację nagrań różnych niebezpiecznych zachowań pieszych, apelując o to, aby przed wejściem na torowisko upewnili się, że nie narażą się na niebezpieczeństwo. Jeden z naszych pracowników przygotował już kolejną porcję materiałów video. Przejeżdżanie przed poruszającym się tramwajem w bardzo niewielkiej odległości, wchodzenie pod koła tramwaju bez rozejrzenia się (sic!), kluczenie od jednej do drugiej krawędzi dwukierunkowej ulicy w poszukiwaniu miejsca parkingowego, bez patrzenia w lusterka, przejeżdżanie na czerwonym świetle - to niebezpieczne zachowania, które uchwycił. Obok prezentujemy też kadr z innego nagrania, na którym piesi przechodzą w niedozwolonym miejscu przez kilkupasmową jezdnię i wydzielone torowisko. Wszystko to w czasie intensywnych opadów śniegu oraz w odległości ok. 200 m od przejścia dla pieszych!
Więcej…
 
Motorniczowie i kierowcy ratują życie pieszym
piesi-02W przedświątecznym okresie zwykle spieszymy się bardziej niż zwykle. Niestety jednocześnie mniej niż zwykle uważamy na to, jak nasze zachowania oddziałują na nas samych oraz na innych uczestników ruchu. Nieuwaga i pośpiech mogą kosztować zdrowie, a nawet życie! Apelujemy, aby w tym szczególnym okresie, szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo. I szczególnie uważać przechodząc przez przejścia dla pieszych oraz poruszając się po jezdni. A wystarczy tylko stanąć i się rozejrzeć. Wystarczy poczekać tę chwilkę na zielone światło. Wszystko po to, aby nadchodzące święta spędzić z najbliższymi, ciesząc się zdrowiem.
Zobacz filmy ku przestrodze!
Więcej…
 
Rozejrzyj się przed wejściem na torowisko
torowisko-rozejrzyj-sie-piesi-mW ciągu ostatnich dni dwukrotnie doszło do zdarzeń z udziałem pieszych. W poniedziałek, mężczyzna wpadł pod tramwaj na ul. 23 Lutego w pobliżu Placu Wielkopolskiego. Dzień później, pod kołami „ósemki”, zmierzającej Małymi Garbarami w kierunku Górczyna, znalazła się pijana 29-latka. W obu przypadkach winnymi zdarzenia policja uznała pieszych.
Więcej…