Linie tramwajowe
  W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

  W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
  Powered by jakdojade.pl

  Trasa PST przetestowana. Od 24 grudnia do przystanku Słowiańska dojadą tramwaje linii 3

  23.12.2022

  W piątek (23 grudnia br.) na trasie PST od centrum do przystanku Słowiańska odbyły się przejazdy techniczne. Próby przeprowadzone po wykonanych pracach remontowych potwierdziły, że możliwa jest bezpieczna eksploatacja torowiska. Od 24 grudnia na trasę będzie kierowana linia 3.

  Na odcinku trasy PST od ulicy Roosevelta do przystanku Słowiańska rozebrano stare i ułożono całkowicie nowe torowisko: wymienione zostały szyny, podkłady i podsypka tłuczniowa. Na wąskich łukach, gdzie wcześniej były podkłady drewniane, zamontowane zostały podkłady kompozytowe, a na odcinkach prostych – podkłady betonowe z tzw. zelówkami z poliuretanu. Koryta balastowe na estakadzie Bogdanki i wiadukcie nad ulicą Poznańską zabezpieczono nową warstwą izolacyjną oraz wyłożono je matami wibroizolacyjnymi. Zrealizowano również prace elektryczne oraz regulację sieci trakcyjnej. Możliwość bezpiecznego korzystania z trasy na tym odcinku potwierdziły piątkowe przejazdy techniczne.

  Otwarcie dla ruchu odcinka trasy PST pomiędzy przystankiem Dworzec Zachodni a stacją Słowiańska nastąpi 24 grudnia br. – będą tamtędy kursować tramwaje linii 3. Przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanków PST: Dworzec Zachodni – w obu kierunkach, Rondo Kaponiera – w obu kierunkach, Most Teatralny – w obu kierunkach, Słowiańska – tylko przystanek w kierunku centrum (przystanek w kierunku os. Sobieskiego pozostanie nieczynny). Jednocześnie nastąpi wznowienie funkcjonowania linii 8.

  Trasa linii 3: BŁAŻEJA – al. Praw Kobiet – Naramowicka – Przełajowa – Winogrady – Pułaskiego – Roosevelta – rondo Kaponiera – Głogowska – trasa PST – SŁOWIAŃSKA

  Trasa linii 8: GÓRCZYN – Głogowska – rondo Kaponiera – Roosevelta – Dąbrowskiego – OGRODY

  Przypominamy, że oddanie do eksploatacji fragmentu trasy PST nie oznacza całkowitego zakończenia prac, jednak prowadzone one będą głównie nocą bez konieczności wstrzymania ruchu tramwajowego. Do momentu całkowitego zakończenia prac na wyremontowanym odcinku będą obowiązywać ograniczenia prędkości.


  Pozostałe aktualności


  WOŚP: Można jeszcze wylicytować przejażdżkę tramwajem oraz pakiety upominków od MP...

  31.01.2023
  Krzysztof Dostatni, prezes MPK Poznań przed tramwajem typu pierwszego
  31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Nadal jednak trwają aukcje internetowe, na których można wylicytować m.in. przejazd tramwajem prowadzonym przez prezesa Zarządu MPK Poznań o...

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy: Kwesta w historycznych tramwajach MPK Poznań

  26.01.2023
  Widok z historycznego tramwaju na torowisko
  W niedzielę, 29 stycznia br. odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji na poznańskie torowiska wyjadą historyczne tramwaje MPK Poznań (H+ND, N+ND, 102N i 102Na). Ab...

  Finał WOŚP. Weź udział w aukcji, zdobądź voucher na przejazd tramwajem z Prezesem ...

  18.01.2023
  Voucher na wynajem tramwaju prowadzonego przez Prezesa MPK Poznań, Krzysztofa Dostatniego
  Typ tramwaju – dowolny z floty MPK Poznań: można zdecydować się na historyczny wagon typu I, ale też na Moderusa Gammę. Termin - do ustalenia. Czas trwania – maksymalnie 2 godziny. Zwycięzców dwóch...