W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

MPK Poznań zagrało z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

29.01.2024

Tegoroczny, 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Odbywał się pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”.  Do zbiórki włączyło się MPK Poznań, m.in. przekazując na aukcje vouchery na przejazdy tramwajem prowadzonym przez prezesa Zarządu Spółki.

W czasie tegorocznego Finału WOŚP prowadzono zbiórki na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji pacjentów na  oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Jak co roku, do działań na rzecz WOŚP przyłączyło się MPK Poznań, które wspólnie ze Sztabem przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu prowadziło kwestę w historycznych tramwajach oraz przeprowadziło internetową licytację voucherów na przejazdy tramwajem prowadzonym przez Krzysztofa Dostatniego, prezesa Zarządu MPK Poznań.

Razem dla WOŚP zebraliśmy 15 588,05 zł:

  • W tramwajach historycznych, które w niedzielę kursowały po trasie linii 6, wolontariusze zebrali łącznie 11 105,17 zł.
  • Dwa vouchery na przejazdy tramwajem prowadzonym przez Krzysztofa Dostatniego, prezesa Zarządu MPK Poznań wylicytowane zostały za 3342 zł (zwycięzcy aukcji będą mogli wybrać datę wycieczki, typ tramwaju, trasę).
  • Kwesta do skarbonek MPK (w tym eskarbonka) przyniosła 1140,88 zł.

Za udział w zbiórkach i licytacjach serdecznie dziękujemy!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra jednak dalej: – Niedzielę zakończyliśmy z kwotą deklarowaną w wysokości 175 426 813 zł. Ale to nie koniec. Liczymy dalej! Ostateczną kwotę zebraną podczas 32. Finału WOŚP poznamy pod koniec marca – podaje WOŚP i przypomina, że w trakcie wszystkich poprzednich Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń.

 

Zdjęcie: Piotr Kamiński


Pozostałe aktualności


Protest rolników. Możliwe utrudnienia od godzin porannych we wtorek, 20 lutego

19.02.2024
Pracownicy Nadzoru Ruchu MPK Poznań na skrzyżowaniu. Obok tramwaj, w tle mnóstwo traktorów
Na wtorek, 20 lutego br. rolnicy zapowiadają rozpoczęcie kolejnego protestu: - Nie będziemy wjeżdżać do miasta, tylko po prostu będziemy blokowali główne węzły komunikacyjne – zapowiadają. Na trasa...

Walentynkowe przejazdy kolejką. W niedzielę zapraszamy na Maltankę!

15.02.2024
Ryjek ciągnący wagon na łuku torowiska. Dookoła śnieg
Wczoraj obchodzone były Walentynki. Pozostając w ich nastroju mamy dla Was wspaniałą wiadomość: w najbliższą niedzielę (18 lutego br.) uruchomiona zostanie Kolejka Parkowa Maltanka. Na przejazdy za...

Protest rolników w piątek, 9 lutego br. Mogą wystąpić utrudnienia komunikacyjne

08.02.2024
Na zdjęciu widoczni są (na tle tramwaju) dwaj mężczyźni w białych czapkach i odblaskowych kamizelkach z napisami: Nadzór ruchu oraz Zabezpieczenie ruchu
Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania informuje, że na piątek, 9 lutego br., zapowiadany jest protest rolników i przejazd ciągników pod Urząd Wojewódzki przy al. Niepodległości. W związku...