Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

MPK Poznań chce kupić nowe tramwaje dwukierunkowe

29.03.2023

Co najmniej dziesięć niskopodłogowych  tramwajów  dwukierunkowych chce kupić MPK Poznań. Przetarg zakłada również możliwość skorzystania z prawa opcji, czyli zakupu kolejnych, maksymalnie dwudziestu takich samych pojazdów.

Przetarg na zakup tramwajów dwukierunkowych został już ogłoszony. Wykonawcy mogą składać oferty do 22 maja br.

MPK Poznań zamierza kupić co najmniej dziesięć (a maksymalnie trzydzieści) tramwajów dwukierunkowych, niskopodłogowych, wieloczłonowych o długości od 30,5 do 32,5 m. Pojazdy mają posiadać klimatyzację całopojazdową, energooszczędne oświetlenie LED oraz komplet wewnętrznych i zewnętrznych tablic informacyjnych.

Wraz z dostawą pojazdów wykonawca zapewni serwis gwarancyjny oraz dostarczy niezbędne do eksploatacji tych tramwajów specjalistyczne wyposażenie zajezdni, a także niezbędne oprogramowanie serwisowe oraz startowy zestaw części eksploatacyjnych i zamiennych – tzw. pakiet naprawczy. Przeprowadzi również kompleksowe szkolenia w zakresie obsługi pojazdów, w tym prowadzenia przeglądów i napraw.

Obecnie MPK Poznań posiada 33 tramwaje dwukierunkowe – to Moderusy Beta, Gamma oraz trzy wysłużone GT8/0. Tramwaje wyposażone w dwie kabiny motorniczych są wykorzystywane m.in. do obsługi trasy na Naramowice oraz na tzw. liniach wahadłowych uruchamianych w trakcie remontów. Podstawową zaletą tego rodzaju tramwajów jest bowiem możliwość kursowania po trasach nie zakończonych pętlami.


Pozostałe aktualności


W weekend „ryjek” na Maltance, a na liniach turystycznych m.in. KSW i „ogórek”

31.05.2023
Wagon zwany ryjkiem na torowisku
Nie macie planów na weekend? Zapraszamy na Maltankę oraz na linie turystyczne. Na trasę kolejki wyjedzie wóz motorowy nr 1 zwany „ryjkiem”, a na linii 0 kursować będzie skład wojennych wagonów tram...

Zbiórka krwi w zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej

24.05.2023
Na zdjęciu widnieje czerwony autobus z napisem Ambulans do pobierania krwi
Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu zatrzyma się w poniedziałek (29 maja) na terenie zajezdni tramwajowej przy ulicy Głogowskiej. Tego dnia, w godzinach od 8.00 ...

Kolejka Parkowa Maltanka zaprasza w weekend na Dni Pary

24.05.2023
Parowóz na tle jeziora
Para-buch! Koła – w ruch! Już w najbliższy weekend (27 i 28 maja) na torach Maltanki ponownie pojawi się Borsig Bn2t. Parowóz będzie odjeżdżał o pełnych godzinach ze stacji Maltanka a 30 minut późn...