Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

MPK Poznań chce kupić nowe tramwaje dwukierunkowe

29.03.2023

Co najmniej dziesięć niskopodłogowych  tramwajów  dwukierunkowych chce kupić MPK Poznań. Przetarg zakłada również możliwość skorzystania z prawa opcji, czyli zakupu kolejnych, maksymalnie dwudziestu takich samych pojazdów.

Przetarg na zakup tramwajów dwukierunkowych został już ogłoszony. Wykonawcy mogą składać oferty do 22 maja br.

MPK Poznań zamierza kupić co najmniej dziesięć (a maksymalnie trzydzieści) tramwajów dwukierunkowych, niskopodłogowych, wieloczłonowych o długości od 30,5 do 32,5 m. Pojazdy mają posiadać klimatyzację całopojazdową, energooszczędne oświetlenie LED oraz komplet wewnętrznych i zewnętrznych tablic informacyjnych.

Wraz z dostawą pojazdów wykonawca zapewni serwis gwarancyjny oraz dostarczy niezbędne do eksploatacji tych tramwajów specjalistyczne wyposażenie zajezdni, a także niezbędne oprogramowanie serwisowe oraz startowy zestaw części eksploatacyjnych i zamiennych – tzw. pakiet naprawczy. Przeprowadzi również kompleksowe szkolenia w zakresie obsługi pojazdów, w tym prowadzenia przeglądów i napraw.

Obecnie MPK Poznań posiada 33 tramwaje dwukierunkowe – to Moderusy Beta, Gamma oraz trzy wysłużone GT8/0. Tramwaje wyposażone w dwie kabiny motorniczych są wykorzystywane m.in. do obsługi trasy na Naramowice oraz na tzw. liniach wahadłowych uruchamianych w trakcie remontów. Podstawową zaletą tego rodzaju tramwajów jest bowiem możliwość kursowania po trasach nie zakończonych pętlami.


Pozostałe aktualności


Od najbliższego weekendu – zmiana tras linii turystycznych 0, 20 i 100

20.06.2024
Krakowski wagon typu K
Zbliżają się letnie wakacje. Zachęcamy, aby rozpocząć je wybierając się na przejażdżkę liniami turystycznymi! Warto jednak pamiętać, że od najbliższego weekendu historyczne tramwaje 0 i 20 oraz aut...

VII Zlot Zabytkowych Autobusów w Bydgoszczy z udziałem Ikarusa należącego do MPK P...

19.06.2024
Czerwony autobus Ikarus
W sobotę (22 czerwca br.) w Bydgoszczy odbędzie się VII Zlot Zabytkowych Autobusów. W wydarzeniu weźmie też udział ekipa MPK Poznań i nasz Ikarus 260. Jednoczłonowe Ikarusy były wprowadzone do r...

Lato na Madalinie. Początek sezonu 2024 już w najbliższą sobotę

21.06.2024
Kolorowa grafika z napisem Otwarcie i logotypami organizatorów
W sobotę, 22 czerwca br., rozpoczyna się Lato na Madalinie. Po raz kolejny dawna zajezdnia tramwajowa stanie się na czas wakacji przestrzenią zabawy i odpoczynku. - Tym razem będzie to „Fantastyczn...