Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Letnie remonty na Starołęce i moście Dworcowym – postęp prac

10.07.2024

Wraz z wakacjami rozpoczęła się wymiana torowisk na węźle Most Dworcowy i fragmencie ulicy Matyi oraz na rondzie i pętli Starołęka. Prace są już zaawansowane, ich postęp widać gołym okiem!

Letnie wakacje to – tradycyjnie już – okres, gdy odbywają się remonty mające duży wpływ na organizację ruchu drogowego i transportu publicznego. Termin nie jest przypadkowy: z uwagi na czas urlopów oraz przerwy w nauce szkolnej i na wyższych uczelniach, ruch wówczas jest mniejszy, a przez to niedogodności mniej uciążliwe dla przemieszczających się osób. W tym roku, zgodnie z zapowiedziami, realizowane są kompleksowe naprawy na węźle Most Dworcowy oraz na fragmencie ulicy Matyi, a także na Starołęce: na rondzie oraz przy pętli tramwajowej.  Na placach budów z dnia na dzień widać postęp.

Na zbiegu ulic Głogowskiej, Roosevelta i mostu Dworcowego zakończył się już etap demontażu starego torowiska. Wykonana została nowa płyta podtorowa i rozpoczął się montaż rozjazdu. Intensywne prace rozbiórkowe trwają natomiast na torowisku na ul. Matyi – na odcinku od Mostu Dworcowego do węzła Towarowa również wymienione zostanie torowisko.

Mocno zaawansowane są prace w rejonie pętli Starołęka PKM, gdzie przeprowadzana jest wymiana nawierzchni torowej i drogowej na wjeździe i wyjeździe tramwajów z pętli. Zakończono już etap demontażu – ułożono nowe szyny i wykonano nawierzchnię betonową w torowisku. Do wykonania pozostały m.in. drobniejsze prace torowe i prace wykończeniowe, później przejazd w ulicę Forteczną zostanie udostępniony dla ruchu samochodowego.

Na pobliskim rondzie Starołęka trwa natomiast demontaż torowiska (od strony Starołęki) i zaczynają się przygotowania do układania nowego rozjazdu. Prace zaplanowano etapowo, aby do minimum ograniczyć utrudnienia w przejeździe przez rondo. W tym miejscu bowiem zaplanowano wymianę południowej części węzła rozjazdowego (od strony Starołęki) wraz z przejazdem przez torowisko.

Na czas prac wprowadzono zmiany w organizacji komunikacji miejskiej – jak już informowaliśmy, będą one obowiązywały do 1 września br.  Prace, które są aktualnie prowadzone, były konieczne ze względu na zły stan i zużycie elementów dotychczasowej infrastruktury. Podniesienie jej jakości i trwałości będzie procentować w przyszłości zapewniając pewny, bezpieczny i sprawny przejazd tramwajem.


Pozostałe aktualności


Linie turystyczne: w niedzielę na trasę linii H wyjedzie wagon silnikowy Typu I

25.07.2024
Historyczny tramwaj przy kamienicy
W weekend na ulicach Poznania znów pojawią się historyczne tramwaje i autobusy: będzie można wybrać się na przejażdżkę liniami turystycznymi 0, 20, 100 i 102, a w niedzielę uruchomiona zostanie rów...

Od piątku (26 lipca br.) zmiana organizacji ruchu w rejonie ronda Starołęka

25.07.2024
Nowe torowisko układane na rondzie
W związku z postępem prac przy wymianie torowiska na rondzie Starołęka od piątku (26 lipca br.) zmieni się organizacja ruchu drogowego w tym rejonie. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i st...

Forteczna-Starołęcka: od poniedziałku 22 lipca br. przywrócony zostanie ruch samoc...

19.07.2024
Tramwaj linii 93
Prace na przejeździe tramwajowym przy pętli Starołęka PKM zmierzają ku końcowi. W związku z tym, od poniedziałku, 22 lipca br., otwarty dla ruchu samochodowego zostanie przejazd z ulicy Fortecznej ...