W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Dzień św. Katarzyny: Złote Wajchy dla zasłużonych pracowników MPK Poznań

24.11.2023

Kierowcy autobusów i motorniczowie. Pracownicy działów Finansowego, Nadzoru Ruchu, Inżynierii Ruchu, Zakładowej Służby Ratowniczej oraz zaplecza technicznego – obsług tramwajów i autobusów oraz utrzymania infrastruktury. Wśród wyróżnionych są przedstawiciele różnych zawodów – łączy ich zaangażowanie w pracę oraz uznanie kolegów i przełożonych, którzy zgłosili ich do konkursu. W piątek, 24 listopada br.,  dwudziestu zasłużonych pracowników MPK Poznań otrzymało Złote Wajchy.

Dzień św. Katarzyny – patronki tramwajarzy i kolejarzy, opiekunki przewoźników to najlepsza okazja do tego, aby docenić trud i uhonorować najbardziej wyróżniających się pracowników MPK Poznań.  Złote wajchy, czyli statuetki „Za zasługi dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu” przyznawane są przez 10-osobową Kapitułę szczególnie zaangażowanym pracownikom, których wskazują przełożeni, organizacje związkowe oraz grupy pracowników.

„Złote Wajchy” otrzymało – podobnie jak w latach poprzednich – 20 osób. To przedstawiciele różnych zawodów, jako że na pracę MPK Poznań i funkcjonowanie komunikacji miejskiej mają wpływ specjaliści z różnych dziedzin.

Przypominamy, że w niedzielę, 26 listopada br. o godzinie 15.00 w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej 97 odbędzie się uroczysta msza św. w intencji pracowników MPK Poznań oraz ich rodzin (po nabożeństwie przewidziano występ Orkiestry Miasta Poznania przy MPK Poznań). Tego samego dnia, w związku ze 125-leciem tramwajów elektrycznych w Poznaniu,  zapraszamy na paradę tramwajów oraz imprezę dla mieszkańców. Szczegóły w artykule „125 lat tramwaju elektrycznego w Poznaniu„.


Pozostałe aktualności


Protest rolników. Możliwe utrudnienia od godzin porannych we wtorek, 20 lutego

19.02.2024
Pracownicy Nadzoru Ruchu MPK Poznań na skrzyżowaniu. Obok tramwaj, w tle mnóstwo traktorów
Na wtorek, 20 lutego br. rolnicy zapowiadają rozpoczęcie kolejnego protestu: - Nie będziemy wjeżdżać do miasta, tylko po prostu będziemy blokowali główne węzły komunikacyjne – zapowiadają. Na trasa...

Walentynkowe przejazdy kolejką. W niedzielę zapraszamy na Maltankę!

15.02.2024
Ryjek ciągnący wagon na łuku torowiska. Dookoła śnieg
Wczoraj obchodzone były Walentynki. Pozostając w ich nastroju mamy dla Was wspaniałą wiadomość: w najbliższą niedzielę (18 lutego br.) uruchomiona zostanie Kolejka Parkowa Maltanka. Na przejazdy za...

Protest rolników w piątek, 9 lutego br. Mogą wystąpić utrudnienia komunikacyjne

08.02.2024
Na zdjęciu widoczni są (na tle tramwaju) dwaj mężczyźni w białych czapkach i odblaskowych kamizelkach z napisami: Nadzór ruchu oraz Zabezpieczenie ruchu
Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania informuje, że na piątek, 9 lutego br., zapowiadany jest protest rolników i przejazd ciągników pod Urząd Wojewódzki przy al. Niepodległości. W związku...