Linie tramwajowe
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Wymiana łuków na torowisku przy moście Teatralnym

09.03.2023

W poniedziałek (13 marca) rozpocznie się wymiana łuków na torowisku w rejonie mostu Teatralnego i ul. Roosevelta. Prace nie wpłyną na organizację transportu publicznego. Z uwagi na konieczność zwężenia jezdni na niedogodności muszą przygotować się kierowcy przejeżdżający ulicą Roosevelta.

Szyny na łukach prowadzących z mostu Teatralnego w ulicę Roosevelta są już mocno zużyte. Dlatego, wykorzystując okres, gdy nie odbywa się po nich ruch tramwajowy, służby techniczne MPK Poznań – w ramach realizacji umowy dzierżawy i utrzymania infrastruktury podpisanej przez operatora z Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu – przeprowadzą ich wymianę. Efekt tych prac będzie odczuwalny po otwarciu dla ruchu tramwajowego całej trasy PST oraz Fredry.

Prace związane z wymianą szyn na łukach rozpoczną się w poniedziałek, 13 marca. Pozostaną bez wpływu na transport publiczny, jednak – z uwagi na zwężenie jezdni – zmieniona zostanie organizacja ruchu drogowego.

W pierwszej kolejności zajęty zostanie pas ruchu po wschodniej stronie, usytuowany najbliżej mostu Teatralnego (jak na załączonym schemacie) – możliwość skrętu w ul. Dąbrowskiego oraz przejazdu Roosevelta w kierunku ul. Pułaskiego zostanie utrzymana. Samochody kierujące się przez skrzyżowanie w stronę ulic Libelta i Pułaskiego będą musiały zmienić pas na środkowy przed dojazdem do mostu Teatralnego.

Wraz z postępem prac, organizacja ruchu będzie zmieniana.  Uczestnicy ruchu drogowego proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie.


Pozostałe aktualności


Zbiórka krwi w zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej 131/133

22.03.2023
ambulans do pobierania krwi
W poniedziałek (27 marca br.) na terenie zajezdni tramwajowej przy ulicy Głogowskiej 131/133 odbędzie się zbiórka krwi. Zapraszamy w godzinach od 8.00 do 13.00. Zbiórkę krwi organizuje Klub Hono...

Dzień Kobiet: Kwiaty dla pasażerek MPK Poznań

07.03.2023
Kolorowe tulipany z zawieszkami, na których widnieje napis Dzień Kobiet. King Cross Marcelin
Zwyczaj rozdawania w Dniu Kobiet kwiatów z pokładu historycznego tramwaju to już w Poznaniu tradycja. W tym roku – dzięki współpracy z King Cross Marcelin - będziemy ją kontynuować. Jutro (8 ma...

MPK Poznań: 125 lat tramwaju elektrycznego

06.03.2023
Tramwaj przy katedrze - czarno-biała pocztówka z odręcznymi napisami
Dokładnie 125 lat temu w stolicy Wielkopolski zakończyła się era tramwaju konnego, a przewoźnik - wówczas pod nazwą Posener Strassenbahn - otworzył kolejny rozdział w historii poznańskiej komunikac...