W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Wymiana łuków na torowisku przy moście Teatralnym

09.03.2023

W poniedziałek (13 marca) rozpocznie się wymiana łuków na torowisku w rejonie mostu Teatralnego i ul. Roosevelta. Prace nie wpłyną na organizację transportu publicznego. Z uwagi na konieczność zwężenia jezdni na niedogodności muszą przygotować się kierowcy przejeżdżający ulicą Roosevelta.

Szyny na łukach prowadzących z mostu Teatralnego w ulicę Roosevelta są już mocno zużyte. Dlatego, wykorzystując okres, gdy nie odbywa się po nich ruch tramwajowy, służby techniczne MPK Poznań – w ramach realizacji umowy dzierżawy i utrzymania infrastruktury podpisanej przez operatora z Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu – przeprowadzą ich wymianę. Efekt tych prac będzie odczuwalny po otwarciu dla ruchu tramwajowego całej trasy PST oraz Fredry.

Prace związane z wymianą szyn na łukach rozpoczną się w poniedziałek, 13 marca. Pozostaną bez wpływu na transport publiczny, jednak – z uwagi na zwężenie jezdni – zmieniona zostanie organizacja ruchu drogowego.

W pierwszej kolejności zajęty zostanie pas ruchu po wschodniej stronie, usytuowany najbliżej mostu Teatralnego (jak na załączonym schemacie) – możliwość skrętu w ul. Dąbrowskiego oraz przejazdu Roosevelta w kierunku ul. Pułaskiego zostanie utrzymana. Samochody kierujące się przez skrzyżowanie w stronę ulic Libelta i Pułaskiego będą musiały zmienić pas na środkowy przed dojazdem do mostu Teatralnego.

Wraz z postępem prac, organizacja ruchu będzie zmieniana.  Uczestnicy ruchu drogowego proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie.


Pozostałe aktualności


Wstrzymanie ruchu tramwajowego na ul. Winogrady.

20.04.2024
Obrazek zastępczy
O godz. 6:16 doszło do wstrzymania ruchu tramwajowego na ul. Winogrady przy ul. Zagonowej w obu kierunkach. Tramwaje linii 3, 7 oraz 10 kursują do pętli Piątkowska. Uruchomiono linię wahadłow...

Druga tura wyborów: Bezpłatny dojazd do lokali wyborczych dla seniorów i osób z ni...

18.04.2024
Wrzucanie karty do urny wyborczej, w tle herb Poznania
W niedzielę, 21 kwietnia br., odbędzie się druga tura wyborów Prezydenta Miasta Poznania. Przypominamy, że - zgodnie z taryfą ZTM - osoby, które mają 60 lat lub więcej, a także osoby z niepełnospra...

W sobotę, 20 kwietnia br., na poznańskie torowiska wyjedzie Bimba Fest

15.04.2024
Kremowy tramwaj GT8, który w sobotę będzie kursował jako Bimba Fest
W sobotni wieczór na poznańskie torowiska wyjedzie Bimba Fest – specjalny tramwaj, którym będzie można przemieszczać się pomiędzy scenami Next Fest Music Showcase & Conference. W dniach 18-2...