W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

W marcu rozpocznie się kurs na prawo jazdy kat. D i kwalifikacji wstępnej. Trwa nabór kandydatów

31.01.2024

W marcu uruchomiony zostanie kurs prawa jazdy kat. D i kwalifikacji wstępnej – już teraz osoby chcące uzyskać uprawnienia i zatrudnić się jako kierowca autobusu w MPK Poznań mogą zgłaszać swoje kandydatury. Spółka poszukuje jednak nie tylko prowadzących pojazdy, ale również mechaników czy pracowników zajmujących się infrastrukturą torowo-sieciową. Z myślą o przyszłych kadrach MPK Poznań już za tydzień weźmie udział w Arenie Zawodów.

MPK Poznań przez cały czas poszukuje kierowców autobusów. Dodatkowo, dla tych, którzy wymaganych uprawnień nie mają, ale są zainteresowani pracą na tym stanowisku w pełnym wymiarze czasu pracy Spółka organizuje kursy: Obecnie prowadzony jest nabór na kurs prawa jazdy kat. D i kwalifikacji wstępnej, który ma rozpocząć się w drugiej połowie marca br. Kurs będzie bezpłatny dla osób, które po zdaniu egzaminu przez trzy lata będą pracować w przedsiębiorstwie.

Poza chęcią podjęcia pracy w spółce po zdaniu egzaminu, od kandydatów wymagane jest: ukończenie 24 lat, posiadanie wykształcenia min. zawodowego, prawa jazdy min. kat. B, a także niekaralność, odporność na stres, dyspozycyjność oraz umiejętność komunikowania się, sumienność i wysoka kultura osobista.

Do głównych obowiązków na stanowisku kierowca autobusu należy: bezpieczny przewóz pasażerów na liniach komunikacyjnych, zgłaszanie zauważonych w czasie jazdy usterek i uszkodzeń pojazdu, informowanie pracowników nadzoru ruchu o wystąpieniu utrudnień na trasie, obsługa klienta.

MPK Poznań oferuje umowę o pracę, możliwość rozwoju zawodowego, dofinansowanie do kursów certyfikacyjnych, szkoleń, studiów, bogaty pakiet socjalny (dofinansowanie wakacji, karnetów sportowych, kolonie dla dzieci, atrakcyjna oferta wyjazdów weekendowych, bilety do kina i teatru), dostęp do Kasy Zapomogo-Pożyczkowej oraz preferencyjne warunki korzystania z usług własnych (bilet na komunikację miejską za 12 zł na rok dla pracownika i członków jego rodziny).

Przedsiębiorstwo planując swój rozwój patrzy perspektywicznie: z myślą o przyszłych kadrach MPK Poznań współpracuje z Zespołem Szkół Samochodowych (gdzie funkcjonuje klasa patronacka), Zespołem Szkół Mechanicznych oraz Zespołem Szkół Łączności w Poznaniu. A już za tydzień spółka będzie obecna na Arenie Zawodów adresowanej przede wszystkim do ósmoklasistów, przed którymi stoi decyzja o wyborze dalszej drogi edukacji.

– W ramach targów są promowane konkretne  zawody, a nie placówki oświatowe. Chodzi o to, by uczeń zastanowił się, kim chce zostać w przyszłości i jaki zamierza wybrać fach, a dopiero później nad tym, która szkoła oferuje mu najlepsze kształcenie – wyjaśniają organizatorzy. Na MTP młodzież będzie mogła posłuchać i zobaczyć na własne oczy nie tylko jak wygląda nauka w danym zawodzie, ale także co czeka ich w przyszłej pracy.

Arena Zawodów odbędzie się 7 lutego br. w godzinach od 11.00 do 17.00 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pracownicy MPK Poznań wspólnie z Zespołem Szkół Samochodowych będą prezentować zawody kierowcy i mechanika. Jednak z przyjemnością odpowiedzą również na pytania dotyczące zatrudnienia przedstawicieli innych zawodów, bowiem MPK Poznań – będąc operatorem publicznego transportu zbiorowego – nie tylko zarządza taborem i wykonuje zamówione przez Organizatora przewozy, ale również na jego zlecenie zajmuje się bieżącym utrzymaniem infrastruktury torowo-sieciowej i przystankowej, a także bierze udział w likwidowaniu skutków zdarzeń komunikacyjnych itd.

Przypominamy, że wszystkie aktualne oferty pracy dostępne są w zakładce Pracuj u nas. Obecnie poszukiwani są m.in. elektromonter sieci i kabli trakcyjnych,  ślusarz warsztatowy/tokarz, elektronik, elektromechanik samochodowy, elektromonter aparatury i urządzeń trakcyjnych.


Pozostałe aktualności


Protest rolników. Możliwe utrudnienia od godzin porannych we wtorek, 20 lutego

19.02.2024
Pracownicy Nadzoru Ruchu MPK Poznań na skrzyżowaniu. Obok tramwaj, w tle mnóstwo traktorów
Na wtorek, 20 lutego br. rolnicy zapowiadają rozpoczęcie kolejnego protestu: - Nie będziemy wjeżdżać do miasta, tylko po prostu będziemy blokowali główne węzły komunikacyjne – zapowiadają. Na trasa...

Walentynkowe przejazdy kolejką. W niedzielę zapraszamy na Maltankę!

15.02.2024
Ryjek ciągnący wagon na łuku torowiska. Dookoła śnieg
Wczoraj obchodzone były Walentynki. Pozostając w ich nastroju mamy dla Was wspaniałą wiadomość: w najbliższą niedzielę (18 lutego br.) uruchomiona zostanie Kolejka Parkowa Maltanka. Na przejazdy za...

Protest rolników w piątek, 9 lutego br. Mogą wystąpić utrudnienia komunikacyjne

08.02.2024
Na zdjęciu widoczni są (na tle tramwaju) dwaj mężczyźni w białych czapkach i odblaskowych kamizelkach z napisami: Nadzór ruchu oraz Zabezpieczenie ruchu
Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania informuje, że na piątek, 9 lutego br., zapowiadany jest protest rolników i przejazd ciągników pod Urząd Wojewódzki przy al. Niepodległości. W związku...