W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Ulica Hetmańska: Wymiana zwrotnic na węźle i nawierzchni na przejeździe tramwajowym

22.04.2024

Na 27 kwietnia br. planowane jest rozpoczęcie prac w ciągu ulicy Hetmańskiej. Wymieniana będzie część węzła rozjazdowego Głogowska/Hetmańska oraz nawierzchnia na przejeździe tramwajowym na skrzyżowaniu z ulicami Kolejową i Górecką.

W sobotę, 27 kwietnia br., rozpoczną się prace na ulicy Hetmańskiej – konieczna stała się bowiem wymiana części rozjazdu wraz ze zwrotnicami na węźle Głogowska/Hetmańska (od strony Dębca i Rataj). Jednocześnie w tym miejscu wymieniona zostanie nawierzchnia w torowisku, także na przejściu dla pieszych.

Prace zaplanowano na ok. 3 tygodnie. W tym czasie nieczynne będzie przejście dla pieszych przez ulicę Hetmańską (przy przystankach tramwajowych), zmieniona zostanie również organizacja transportu publicznego. Od 27 kwietnia do 17 maja br. tramwaje linii 1, 7 i 11 kursować będą zmienionymi trasami. Aby ułatwić przemieszczanie się uruchomiona zostanie linia tramwajowa 97 oraz autobusowa T1.

Tramwaje linii 1 (Franowo-Budziszyńska) i 11 (Piątkowska-Unii Lubelskiej) kursować będą trasą objazdową przez ulice 28 Czerwca 1956 r., Wierzbięcice i Matyi. Linia 7 będzie funkcjonować na trasie z Połabskiej do Starołęki Małej, uruchomiona zostanie również linia 97 (która zastąpi dotychczasową „siódemkę” w jej zachodniej części). Tramwaje linii 97 kursować będą z pętli Ogrody ulicami Dąbrowskiego, Przybyszewskiego, Reymonta i Hetmańską do węzła Głogowska/Hetmańska.

Trasa linii autobusowej za tramwaj T1 wyznaczona została od węzła Głogowska/Hetmańska ulicami Głogowską, Winklera, Kasprzaka, Hetmańską do Rolnej i dalej – Hetmańską i Głogowską do węzła Głogowska/Hetmańska. Umożliwi podróżowanie Hetmańską na odcinku czasowo pozbawionym tramwajów.

Czas, kiedy niemożliwy będzie ruch tramwajów na odcinku ulicy Hetmańskiej, zostanie wykorzystany na remont przejazdu tramwajowego na skrzyżowaniu Hetmańskiej z Kolejową i Górecką. Te prace prowadzone będą w dniach od 27 kwietnia do 5 maja br. Na odcinku ok. 40 metrów wymienione zostaną szyny, usunięta zostanie dotychczasowa nawierzchnia z kostki, a w jej miejsce powstanie nowa, betonowa. W efekcie po zakończeniu remontu poruszanie się w tym rejonie stanie się dla uczestników ruchu bardziej bezpieczne i komfortowe.

W związku z prowadzonymi pracami na przejeździe na zmiany w organizacji ruchu drogowego muszą przygotować się kierowcy. W trakcie remontu niemożliwy będzie przejazd (w obu kierunkach) w relacji Kolejowa-Górecka oraz skręcanie w relacjach na co dzień wiodących przez torowisko.  Utrzymany zostanie ruch na ulicy Hetmańskiej, choć jezdnia – wraz z postępem prac – może ulegać czasowym zwężeniom.


Pozostałe aktualności


Noc Muzeów: w sobotę można wybrać się na przejażdżkę liniami turystycznymi H, 0, 2...

15.05.2024
Stary, kremowo-ciemnozielony tramwaj przed gmachem opery w Poznaniu
Już w najbliższą sobotę, 18 maja br.,  odbędzie się Noc Muzeów. To doskonała okazja, aby zwiedzić instytucje kultury po zmroku, to również możliwość wybrania się na przejażdżkę historycznym taborem...

Wymiana części węzła rozjazdowego u zbiegu ulic Kraszewskiego i Dąbrowskiego

13.05.2024
Mijające się tramwaje na ulicy Dąbrowskiego
W sobotę, 18 maja br. - po zakończeniu prac na węźle Głogowska-Hetmańska - na swoje stałe trasy wrócą tramwaje linii nr 1, 7 i 11. Tego samego dnia rozpocznie się naprawa części rozjazdu u zbiegu u...

Wybory do rad osiedli. Bezpłatny dojazd do lokali wyborczych dla seniorów i osób z...

09.05.2024
Miasto Poznań - zdjęcie z lotu ptaka
W niedzielę, 12 maja br. odbędą się wybory do czterdziestu rad osiedli. Zgodnie z taryfą ZTM, osoby, które mają 60 lat lub więcej, a także osoby z niepełnosprawnościami wraz z opiekunem nie muszą p...