Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

„Ryjek” w weekend na Maltance. Zapraszamy także na linie turystyczne

14.09.2023

Kultowy „ryjek”, czyli wóz motorowy nr 1 wyprodukowany w 1932 roku, będzie kursował na Maltance w najbliższy weekend. Zapraszamy również na linie turystyczne, obsługiwane historycznymi tramwajami i autobusami MPK Poznań.

Kolejka Parkowa Maltanka funkcjonuje codziennie – w dni robocze kursy realizowane są co godzinę, natomiast w weekendy – co 30 minut. W sobotę i niedzielę (16 i 17 września br.) pasażerów przewozić będzie „ryjek”, wagoniki pociągnie też lokomotywka spalinowa (ciemnozielona).

„Ryjek” jest najstarszym, zachowanym w Polsce wagonem z napędem spalinowym. Został wyprodukowany w 1932 roku w warszawskiej fabryce Lilpop, Rau & Loewenstein. Z uwagi na jego niewielką pojemność (27 miejsc siedzących) oraz nieprzystosowanie do przewozu wózków dziecięcych oraz osób z ograniczoną sprawnością – pociągnie wagoniki, co umożliwi przejazd większej liczby osób, także niepełnosprawnych (wagoniki są dostosowane do ich potrzeb).

W weekend zapraszamy również na linie turystyczne – tramwajowe i autobusowe.

Zgodnie z harmonogramem, w sobotę na linię 20 wyjedzie tramwaj 102Na. W niedzielę na trasie linii 0 kursować będzie GT8.

Na linii 100 zarówno w sobotę, jak i niedzielę mają kursować Ikarusy 280 i 260.  Na linię 102, uruchamianą jedynie w soboty, przewidziano – tradycyjnie już – Jelcza („ogórka”) .

Szczegółowe informacje (w tym rozkłady jazdy, cenniki) dostępne są w zakładce Turystyka.

Przypominamy, że ku końcowi zbliża się zarówno tegoroczny sezon Kolejki Parkowa Maltanka, jak i funkcjonujących jedynie w weekendy linii turystycznych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ciuchcia będzie jeździć do końca przyszłego tygodnia (do 24 września br. włącznie), natomiast linie turystyczne uruchomione zostaną także w weekend 30 września-1pażdziernika. Warto skorzystać z oferty i wybrać się na przejażdżkę.

Zapraszamy gorąco!

Ważne: W szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne.


Pozostałe aktualności


Autobusy wodorowe wyjeżdżają na ulice Poznania

22.09.2023
W Dzień bez Samochodu zaprezentowany został pierwszy całkowicie zeroemisyjny autobus wodorowy w barwach poznańskiego MPK. Od soboty, 23 września, zacznie on wozić pasażerów. Łącznie w Poznaniu będz...

Podbijanie torowiska. Może być głośno

25.09.2023
Tramwaj na torowisku - trasa PST
Począwszy od nocy z wtorku na środę (z 26 na 27 września) na trasie PST będzie wykonywane podbicie stabilizacyjne torowiska. Jest to procedura standardowo przeprowadzana m.in. dla nowo uruchamianyc...

Prace na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i Przybyszewskiego

21.09.2023
Na pierwszym planie - leżące na ziemi szyny
AKTUALIZACJA: W poniedziałek o  godzinie 12.51 nastąpiło wznowienie ruchu tramwajowego na ul. Przybyszewskiego. Linia 7  wróciła na stałą trasę. Od godziny 14.45 przywrócono stałą organizację ruchu...