Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Kolejny etap prac przy moście Teatralnym

23.03.2023

W sobotę, 25 marca, rozpocznie się kolejny etap wymiany łuków na torowisku w rejonie mostu Teatralnego i ul. Roosevelta. Prace nie wpłyną na organizację transportu publicznego. Z uwagi na konieczność zwężenia jezdni – na niedogodności muszą przygotować się kierowcy przejeżdżający ulicą Roosevelta.

Szyny na łukach prowadzących z mostu Teatralnego w ulicę Roosevelta są już mocno zużyte.  Ich wymianę zaplanowano podczas obecnego zamknięcia tej części torowiska, tak by nie powodować dodatkowych utrudnień dla pasażerów. Efekt tych prac będzie odczuwalny po otwarciu dla ruchu tramwajowego całej trasy PST oraz torów na ul. Fredry.

Organizacja ruchu

W pierwszym etapie, który rozpoczął się 13 marca, zajęty został pas ruchu po wschodniej stronie, usytuowany najbliżej mostu Teatralnego (jak na załączonym schemacie). Pierwotnie prace i taka organizacja ruchu miały trwać do końca marca. W związku z przyspieszeniem robót kolejny etap może się zacząć wcześniej. Od soboty, 25 marca, zamknięta zostanie część środkowego pasa ul. Roosevelta od strony ronda Kaponiera i fragment lewego (przy przystanku tramwajowym) w stronę ulic Libelta i Pułaskiego. Samochody jadące w tym kierunku będą musiały zmienić pas na prawy przed dojazdem do mostu Teatralnego. Możliwość skrętu w ul. Dąbrowskiego zostanie utrzymana.

Ten etap ma zakończyć się do 7 kwietnia. Wraz z postępem prac, organizacja ruchu będzie zmieniana. Uczestnicy ruchu drogowego proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie.


Pozostałe aktualności


W weekend „ryjek” na Maltance, a na liniach turystycznych m.in. KSW i „ogórek”

31.05.2023
Wagon zwany ryjkiem na torowisku
Nie macie planów na weekend? Zapraszamy na Maltankę oraz na linie turystyczne. Na trasę kolejki wyjedzie wóz motorowy nr 1 zwany „ryjkiem”, a na linii 0 kursować będzie skład wojennych wagonów tram...

Zbiórka krwi w zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej

24.05.2023
Na zdjęciu widnieje czerwony autobus z napisem Ambulans do pobierania krwi
Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu zatrzyma się w poniedziałek (29 maja) na terenie zajezdni tramwajowej przy ulicy Głogowskiej. Tego dnia, w godzinach od 8.00 ...

Kolejka Parkowa Maltanka zaprasza w weekend na Dni Pary

24.05.2023
Parowóz na tle jeziora
Para-buch! Koła – w ruch! Już w najbliższy weekend (27 i 28 maja) na torach Maltanki ponownie pojawi się Borsig Bn2t. Parowóz będzie odjeżdżał o pełnych godzinach ze stacji Maltanka a 30 minut późn...