Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Kolejny etap prac przy moście Teatralnym

23.03.2023

W sobotę, 25 marca, rozpocznie się kolejny etap wymiany łuków na torowisku w rejonie mostu Teatralnego i ul. Roosevelta. Prace nie wpłyną na organizację transportu publicznego. Z uwagi na konieczność zwężenia jezdni – na niedogodności muszą przygotować się kierowcy przejeżdżający ulicą Roosevelta.

Szyny na łukach prowadzących z mostu Teatralnego w ulicę Roosevelta są już mocno zużyte.  Ich wymianę zaplanowano podczas obecnego zamknięcia tej części torowiska, tak by nie powodować dodatkowych utrudnień dla pasażerów. Efekt tych prac będzie odczuwalny po otwarciu dla ruchu tramwajowego całej trasy PST oraz torów na ul. Fredry.

Organizacja ruchu

W pierwszym etapie, który rozpoczął się 13 marca, zajęty został pas ruchu po wschodniej stronie, usytuowany najbliżej mostu Teatralnego (jak na załączonym schemacie). Pierwotnie prace i taka organizacja ruchu miały trwać do końca marca. W związku z przyspieszeniem robót kolejny etap może się zacząć wcześniej. Od soboty, 25 marca, zamknięta zostanie część środkowego pasa ul. Roosevelta od strony ronda Kaponiera i fragment lewego (przy przystanku tramwajowym) w stronę ulic Libelta i Pułaskiego. Samochody jadące w tym kierunku będą musiały zmienić pas na prawy przed dojazdem do mostu Teatralnego. Możliwość skrętu w ul. Dąbrowskiego zostanie utrzymana.

Ten etap ma zakończyć się do 7 kwietnia. Wraz z postępem prac, organizacja ruchu będzie zmieniana. Uczestnicy ruchu drogowego proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie.


Pozostałe aktualności


Linie turystyczne: w niedzielę na trasę linii H wyjedzie wagon silnikowy Typu I

25.07.2024
Historyczny tramwaj przy kamienicy
W weekend na ulicach Poznania znów pojawią się historyczne tramwaje i autobusy: będzie można wybrać się na przejażdżkę liniami turystycznymi 0, 20, 100 i 102, a w niedzielę uruchomiona zostanie rów...

Od piątku (26 lipca br.) zmiana organizacji ruchu w rejonie ronda Starołęka

25.07.2024
Nowe torowisko układane na rondzie
W związku z postępem prac przy wymianie torowiska na rondzie Starołęka od piątku (26 lipca br.) zmieni się organizacja ruchu drogowego w tym rejonie. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i st...

Forteczna-Starołęcka: od poniedziałku 22 lipca br. przywrócony zostanie ruch samoc...

19.07.2024
Tramwaj linii 93
Prace na przejeździe tramwajowym przy pętli Starołęka PKM zmierzają ku końcowi. W związku z tym, od poniedziałku, 22 lipca br., otwarty dla ruchu samochodowego zostanie przejazd z ulicy Fortecznej ...