Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Dzień Kobiet: Kwiaty dla pasażerek MPK Poznań

07.03.2023

Zwyczaj rozdawania w Dniu Kobiet kwiatów z pokładu historycznego tramwaju to już w Poznaniu tradycja. W tym roku – dzięki współpracy z King Cross Marcelin – będziemy ją kontynuować.

Jutro (8 marca 2023 roku) na poznańskie torowiska wyjedzie historyczny tramwaj 102N, czyli „Kanciak”. Z jego pokładu pracownicy MPK Poznań będą wręczać kwiaty paniom napotkanym na przystankach.

– Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wziąć udział w wydarzeniu. To dla nas ważne, że możemy wprowadzić nieco kolorów w trudy codzienności. Wierzę, że niespodzianka w postaci kwiatów wywoła uśmiech i poprawi nastrój niejednej z pań – mówi Jowita Żołnowska, dyrektor centrum handlowego King Cross Marcelin.

Tramwaj typu 102N będzie kursował w godzinach od 11.00 do 14.00. Trasa przejazdu będzie ustalana na bieżąco, aby kwiatami obdarować jak najwięcej pań w różnych częściach miasta.

Wszystkim Paniom, z okazji ich święta, MPK Poznań Sp. z o. o. oraz King Cross Marcelin życzą dużo spokoju, zdrowia i samych pogodnych dni!


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na linie turystyczne obsługiwane historycznym taborem

13.06.2024
Żółty autobus DAF, w tle las
W weekend na ulicach Poznania ponownie pojawią się historyczne tramwaje i autobusy. Zachęcając do skorzystania z oferty linii turystycznych przypominamy, że w najbliższą sobotę i niedzielę (15-16 c...

Naprawa torowisk na węźle Most Dworcowy oraz na Starołęce. Zmiany w komunikacji mi...

12.06.2024
Tramwaj na moście Dworcowym. W tle iglica targowa
W sobotę, 22 czerwca br. rozpoczynają się naprawy torowisk na węźle Most Dworcowy oraz na Starołęce. W związku z tym zmieniona zostanie organizacja transportu publicznego. Zmiany w funkcjonowaniu k...

Zbiórka krwi i warsztaty z pierwszej pomocy. Zapraszamy w środę, 12 czerwca!

10.06.2024
Kolaż zdjęć różnych służb mundurowych_poniżej napis Wielospecjalistyczny Szpital Miejski
Pracownicy Nadzoru Ruchu MPK Poznań  i Zakładowej Służby Ratowniczej wezmą udział w wyjątkowej akcji, która w środę, 12 czerwca br., odbędzie się na terenie Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskie...