Linie tramwajowe
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Dzień Kobiet: Kwiaty dla pasażerek MPK Poznań

07.03.2023

Zwyczaj rozdawania w Dniu Kobiet kwiatów z pokładu historycznego tramwaju to już w Poznaniu tradycja. W tym roku – dzięki współpracy z King Cross Marcelin – będziemy ją kontynuować.

Jutro (8 marca 2023 roku) na poznańskie torowiska wyjedzie historyczny tramwaj 102N, czyli „Kanciak”. Z jego pokładu pracownicy MPK Poznań będą wręczać kwiaty paniom napotkanym na przystankach.

– Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wziąć udział w wydarzeniu. To dla nas ważne, że możemy wprowadzić nieco kolorów w trudy codzienności. Wierzę, że niespodzianka w postaci kwiatów wywoła uśmiech i poprawi nastrój niejednej z pań – mówi Jowita Żołnowska, dyrektor centrum handlowego King Cross Marcelin.

Tramwaj typu 102N będzie kursował w godzinach od 11.00 do 14.00. Trasa przejazdu będzie ustalana na bieżąco, aby kwiatami obdarować jak najwięcej pań w różnych częściach miasta.

Wszystkim Paniom, z okazji ich święta, MPK Poznań Sp. z o. o. oraz King Cross Marcelin życzą dużo spokoju, zdrowia i samych pogodnych dni!


Pozostałe aktualności


Zbiórka krwi w zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej 131/133

22.03.2023
ambulans do pobierania krwi
W poniedziałek (27 marca br.) na terenie zajezdni tramwajowej przy ulicy Głogowskiej 131/133 odbędzie się zbiórka krwi. Zapraszamy w godzinach od 8.00 do 13.00. Zbiórkę krwi organizuje Klub Hono...

Wymiana łuków na torowisku przy moście Teatralnym

09.03.2023
Prace na torowisku, w tle przejeżdżające zielono-żółte tramwaje MPK Poznań
W poniedziałek (13 marca) rozpocznie się wymiana łuków na torowisku w rejonie mostu Teatralnego i ul. Roosevelta. Prace nie wpłyną na organizację transportu publicznego. Z uwagi na konieczność zwęż...

MPK Poznań: 125 lat tramwaju elektrycznego

06.03.2023
Tramwaj przy katedrze - czarno-biała pocztówka z odręcznymi napisami
Dokładnie 125 lat temu w stolicy Wielkopolski zakończyła się era tramwaju konnego, a przewoźnik - wówczas pod nazwą Posener Strassenbahn - otworzył kolejny rozdział w historii poznańskiej komunikac...