Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Długi weekend na Maltance. W sobotę i niedzielę – Dni pary!

06.06.2023

Przed nami wyjątkowo długi weekend. We wszystkie dni od czwartku do niedzieli (8-11 czerwca br.) kursy na Kolejce Parkowej Maltanka będą odbywać się co 30 minut. W sobotę i niedzielę  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Zapraszamy!

Przez cały długi weekend – od czwartku do niedzieli (8-11 czerwca br.) – na Maltance będzie obowiązywał świąteczno-weekendowy rozkład jazdy, co oznacza, że kursy odbywać się będą co 30 minut (w godzinach od 10.00 do 19.00).

W czwartek i piątek oprócz lokomotywy spalinowej jeździć będzie „ryjek”, czyli wagon motorowy MBxc1-41, będący najstarszym w Polsce czynnym wagonem z napędem spalinowym (został wyprodukowany w 1932 roku). Natomiast w sobotę i niedzielę na trasę Maltanki wyruszą: lokomotywa spalinowa oraz parowóz Borsig Bn2t z 1925 roku – najstarszy czynny parowóz w Polsce.

Zarówno parowóz, jak i lokomotywy spalinowe oraz „ryjek” pociągną wagoniki – w przypadku „ryjka” ma to związek z jego niewielką pojemnością oraz nieprzystosowaniem do przewozu wózków dziecięcych oraz osób z ograniczoną sprawnością (dołączenie wagoników umożliwi przejazd większej liczby osób, także niepełnosprawnych).

Zapraszamy na Kolejkę Parkową Maltanka! Przejażdżka nią stanowi niezwykłą atrakcję, jednocześnie kolejka pozwala w wygodny sposób dotrzeć na Termy Maltańskie czy do Nowego Zoo.

Szczegółowe informacje na temat Kolejki Parkowej Maltanka (rozkład jazdy, cennik) znajdują się w zakładce Turystyka-Maltanka.


Pozostałe aktualności


Autobusy wodorowe wyjeżdżają na ulice Poznania

22.09.2023
W Dzień bez Samochodu zaprezentowany został pierwszy całkowicie zeroemisyjny autobus wodorowy w barwach poznańskiego MPK. Od soboty, 23 września, zacznie on wozić pasażerów. Łącznie w Poznaniu będz...

Podbijanie torowiska. Może być głośno

25.09.2023
Tramwaj na torowisku - trasa PST
Począwszy od nocy z wtorku na środę (z 26 na 27 września) na trasie PST będzie wykonywane podbicie stabilizacyjne torowiska. Jest to procedura standardowo przeprowadzana m.in. dla nowo uruchamianyc...

Prace na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i Przybyszewskiego

21.09.2023
Na pierwszym planie - leżące na ziemi szyny
AKTUALIZACJA: W poniedziałek o  godzinie 12.51 nastąpiło wznowienie ruchu tramwajowego na ul. Przybyszewskiego. Linia 7  wróciła na stałą trasę. Od godziny 14.45 przywrócono stałą organizację ruchu...