Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

67. rocznica wydarzeń Poznańskiego Czerwca 1956

28.06.2023

W 67. rocznicę wydarzeń Poznańskiego Czerwca przedstawiciele MPK Poznań złożyli wiązanki pod bramą dawnej zajezdni przy ulicy Gajowej oraz przy tablicy upamiętniającej Trzy Tramwajarki.

Pracownicy MPK, oprócz robotników HCP i ZNTK, byli najliczniejszą grupą protestujących: 28 czerwca 1956 roku wyszli z zajezdni przy Gajowej, aby walczyć o swoje prawa. Niektórzy za udział w protestach zapłacili wysoką cenę.

Aby uczcić ich odwagę i poświęcenie MPK Poznań co roku bierze udział w obchodach rocznic wydarzeń, a na wszystkich pojazdach wywiesza biało-czerwone flagi. Dzisiaj Zarząd MPK Poznań – Prezes Krzysztof Dostani oraz Wiceprezesi Jerzy Zalwowski oraz Marek Grzybowski – złożyli wiązanki kwiatów pod bramą dawnej zajezdni przy ulicy Gajowej oraz przy tablicy upamiętniającej Trzy Tramwajarki. W ten sposób oddali cześć uczestnikom Poznańskiego Czerwca 1956.

Obchody 67. rocznicy nadal trwają. Jeszcze dzisiaj o godz. 17.00  w Kościele OO. Dominikanów przy al. Niepodległości odbędzie się msza św. w intencji Ofiar Czerwca ’56. Stamtąd o godz. 18.15 nastąpi przemarsz na plac Adama Mickiewicza, gdzie o godz. 18.30 rozpoczną się główne obchody pod pomnikiem Czerwca ’56, w których wezmą udział m.in. uczestnicy czerwcowego zrywu sprzed 67 lat a także przedstawiciele władz.


Pozostałe aktualności


Noc Muzeów: w sobotę można wybrać się na przejażdżkę liniami turystycznymi H, 0, 2...

15.05.2024
Stary, kremowo-ciemnozielony tramwaj przed gmachem opery w Poznaniu
Już w najbliższą sobotę, 18 maja br.,  odbędzie się Noc Muzeów. To doskonała okazja, aby zwiedzić instytucje kultury po zmroku, to również możliwość wybrania się na przejażdżkę historycznym taborem...

Wymiana części węzła rozjazdowego u zbiegu ulic Kraszewskiego i Dąbrowskiego

13.05.2024
Mijające się tramwaje na ulicy Dąbrowskiego
W sobotę, 18 maja br. - po zakończeniu prac na węźle Głogowska-Hetmańska - na swoje stałe trasy wrócą tramwaje linii nr 1, 7 i 11. Tego samego dnia rozpocznie się naprawa części rozjazdu u zbiegu u...

Wybory do rad osiedli. Bezpłatny dojazd do lokali wyborczych dla seniorów i osób z...

09.05.2024
Miasto Poznań - zdjęcie z lotu ptaka
W niedzielę, 12 maja br. odbędą się wybory do czterdziestu rad osiedli. Zgodnie z taryfą ZTM, osoby, które mają 60 lat lub więcej, a także osoby z niepełnosprawnościami wraz z opiekunem nie muszą p...