Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Wymiana szyn na skrzyżowaniu ulic Kórnickiej i Jana Pawła II. Kolejny etap prac

18.07.2023

Od środy, 19 lipca br., prace związane z wymianą szyn na łukach na skrzyżowaniu ulic Kórnicka i Jana Pawła II wchodzą w nowy etap: będą koncentrowały się na pasie ruchu znajdującym się przy torowisku łączącym rondo Rataje i rondo Śródka. Ruch samochodowy nadal będzie możliwy (po wyremontowanym fragmencie rozjazdu), udostępnione zostanie przejście dla pieszych przez torowisko koło galerii handlowej.

Jak już informowaliśmy naprawy są konieczne z uwagi na stan torowiska, w szczególności szyn na łukach prowadzących od strony modernizowanej obecnie tzw. trasy kórnickiej w kierunku ulicy Jana Pawła II. Prace pozostają bez wpływu na transport publiczny, a ich efekty będą w pełni odczuwalne po otwarciu dla ruchu trasy do osiedla Lecha.

Od chwili rozpoczęcia realizacji (na początku wakacji) część rozjazdu od strony modernizowanej trasy tramwajowej została już wymieniona, teraz pracownicy zajmą pas jezdni znajdujący się przy torowisku w relacji rondo Rataje-rondo Śródka. Ruch kołowy zostanie utrzymany: będzie możliwy częścią jezdni, na której szyny już wymieniono – uczestnicy ruchu drogowego proszeni są jednak o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie.

Przypomnijmy, że zachodnia część węzła rozjazdowego na skrzyżowaniu ulic Kórnicka i Jana Pawła II została wymieniona w 2020 roku, w trakcie zamknięcia trasy tramwajowej przez most św. Rocha. Natomiast spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie informuje o postępach prac związanych z przebudową tzw. trasy kórnickiej, czyli torowiska od ul. Jana Pawła II do osiedla Lecha.

– Na większości przebudowywanego odcinka widać już nową konstrukcję torowiska tramwajowego, sukcesywnie układane są na nim szyny. Gotowe są także fundamenty dla słupów trakcyjnych, a pierwsze postawiono już na odcinku pomiędzy ul. Pleszewską a Milczańską. Zmieniają się również przystanki, na których prowadzone są m.in. prace brukarskie, budowane są schody i pochylnie. Zakończenie robót planowane jest na IV kwartał 2023 roku – informuje PIM.


Pozostałe aktualności


Autobusy wodorowe wyjeżdżają na ulice Poznania

22.09.2023
W Dzień bez Samochodu zaprezentowany został pierwszy całkowicie zeroemisyjny autobus wodorowy w barwach poznańskiego MPK. Od soboty, 23 września, zacznie on wozić pasażerów. Łącznie w Poznaniu będz...

Podbijanie torowiska. Może być głośno

25.09.2023
Tramwaj na torowisku - trasa PST
Począwszy od nocy z wtorku na środę (z 26 na 27 września) na trasie PST będzie wykonywane podbicie stabilizacyjne torowiska. Jest to procedura standardowo przeprowadzana m.in. dla nowo uruchamianyc...

Prace na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i Przybyszewskiego

21.09.2023
Na pierwszym planie - leżące na ziemi szyny
AKTUALIZACJA: W poniedziałek o  godzinie 12.51 nastąpiło wznowienie ruchu tramwajowego na ul. Przybyszewskiego. Linia 7  wróciła na stałą trasę. Od godziny 14.45 przywrócono stałą organizację ruchu...