Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Wymiana części węzła rozjazdowego u zbiegu ulic Kraszewskiego i Dąbrowskiego

13.05.2024

W sobotę, 18 maja br. – po zakończeniu prac na węźle Głogowska-Hetmańska – na swoje stałe trasy wrócą tramwaje linii nr 1, 7 i 11. Tego samego dnia rozpocznie się naprawa części rozjazdu u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Kraszewskiego.

Z uwagi na zły stan torowiska u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Kraszewskiego konieczna jest częściowa wymiana szyn i rozjazdów. Prace rozpoczną się 18 maja br. i potrwają trzy tygodnie. Na ten okres zmieniona zostanie organizacja transportu publicznego.

W trakcie trwania remontu tramwaje nie będą kursować ulicami Zwierzyniecką i Kraszewskiego oraz Dąbrowskiego na odcinku od mostu Teatralnego do skrzyżowania z Żeromskiego i Przybyszewskiego. Pojazdy linii 2, 8 i 18 będą kursować zmienionymi trasami, podobnie autobusy linii dziennych 164 i 191 oraz nocnych 216, 226, 219 i 258.

– „Dwójką” będzie można dojechać na Jeżyce do przystanku Stare Zoo, gdzie będzie kończyć (i rozpoczynać) trasę. „Ósemka” z Ogrodów pojedzie przez ulice Przybyszewskiego, Grunwaldzką i Roosevelta do mostu Teatralnego i dalej stałą trasą, natomiast „osiemnastka” przez Przybyszewskiego i Grunwaldzką do mostu Dworcowego (i dalej stałą trasą) – informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu. – Chcąc dojechać z Ogrodów w rejon rynku Jeżyckiego, będzie można się przesiąść na przystanku tramwajowo-autobusowym Żeromskiego z jednej z kilku linii tramwajowych na autobus linii 191, który pojedzie przez Dąbrowskiego i Kościelną. Natomiast autobus linii nr 164 zapewni dojazd w rejon ulic Zwierzynieckiej, Kraszewskiego (od strony centrum) oraz w rejon ulic Zeylanda, Zwierzynieckiej, Roosevelta i  Dąbrowskiego (jadąc od strony Grunwaldu).

Szczegółowe informacje dotyczące komunikacji miejskiej w rejonie rynku Jeżyckiego od 18 maja br. dostępne są w zakładce Komunikaty oraz na stronie ZTM.

Od nocy z 17 na 18 maja (do 7 czerwca br.) w związku z wymianą elementów torowiska tramwajowego w rejonie skrzyżowania ul. Dąbrowskiego i Kraszewskiego oprócz zmian komunikacji zbiorowej niezbędne będą także zmiany w organizacji ruchu ogólnego.  Na tym skrzyżowaniu wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy ulicą Dąbrowskiego – od centrum w stronę ul. Żeromskiego. Nie będzie możliwości przejazdu przez skrzyżowanie Dąbrowskiego/Kraszewskiego w stronę centrum oraz skrętu w  ul. Kraszewskiego.

Objazd zamkniętego odcinka ul. Dąbrowskiego wyznaczono:

  • od strony zachodniej – ul. Kościelną, Poznańską i Kochanowskiego;
  • od strony ul. Kraszewskiego – ul. rynek Jeżycki i Prusa.

Ponadto, z uwagi na przebudowę sieci gazowej, w dniach od 18 maja do 7 czerwca br. zwężane będą kolejne, niewielkie odcinki jezdni i chodnika w ciągu ul. Kraszewskiego od ul. Bukowskiej do ul. Dąbrowskiego. Prędkość maksymalna pojazdów w rejonie prac będzie ograniczona do 30 km/h, a ruch pieszy może odbywać się z ograniczeniami, po kładkach lub drugą stroną ulicy. Utrzymany zostanie dojazd i dojście do posesji.

Jednocześnie, od 18 maja br. tramwaje wrócą na ulicę Hetmańską – ku końcowi zmierzają bowiem prace na węźle rozjazdowym Głogowska-Hetmańska, a remont przejazdu tramwajowego na skrzyżowaniu ulicy Hetmańskiej z Kolejową i Górecką już został zakończony. W związku z tym z dniem 18 maja br. zlikwidowana zostanie linia 97 oraz autobusowa „za tramwaj” T1, a tramwaje linii 1, 7 i 11 wrócą na stałe trasy.

Termin prac u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Kraszewskiego zaplanowano tak, aby zakończyły się przed sezonem letnim, podczas którego planowany jest remont – także znajdujących się w złym stanie – rozjazdów i torowiska na węźle Most Dworcowy.


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na linie turystyczne obsługiwane historycznym taborem

13.06.2024
Żółty autobus DAF, w tle las
W weekend na ulicach Poznania ponownie pojawią się historyczne tramwaje i autobusy. Zachęcając do skorzystania z oferty linii turystycznych przypominamy, że w najbliższą sobotę i niedzielę (15-16 c...

Naprawa torowisk na węźle Most Dworcowy oraz na Starołęce. Zmiany w komunikacji mi...

12.06.2024
Tramwaj na moście Dworcowym. W tle iglica targowa
W sobotę, 22 czerwca br. rozpoczynają się naprawy torowisk na węźle Most Dworcowy oraz na Starołęce. W związku z tym zmieniona zostanie organizacja transportu publicznego. Zmiany w funkcjonowaniu k...

Zbiórka krwi i warsztaty z pierwszej pomocy. Zapraszamy w środę, 12 czerwca!

10.06.2024
Kolaż zdjęć różnych służb mundurowych_poniżej napis Wielospecjalistyczny Szpital Miejski
Pracownicy Nadzoru Ruchu MPK Poznań  i Zakładowej Służby Ratowniczej wezmą udział w wyjątkowej akcji, która w środę, 12 czerwca br., odbędzie się na terenie Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskie...