W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

W sobotę, 20 kwietnia br., na poznańskie torowiska wyjedzie Bimba Fest

15.04.2024

W sobotni wieczór na poznańskie torowiska wyjedzie Bimba Fest – specjalny tramwaj, którym będzie można przemieszczać się pomiędzy scenami Next Fest Music Showcase & Conference.

W dniach 18-20 kwietnia br. w Poznaniu odbywać się będzie Next Fest Music Showcase & Conference. To impreza obejmująca kilkanaście klubów, sceny plenerowe, koncerty, panele dyskusyjne, wydarzenia towarzyszące, warsztaty. Natomiast w sobotę, 20 kwietnia br., dzięki współpracy z MPK Poznań, na poznańskie torowiska wyjedzie Bimba Fest.

– Specjalny next festowy tramwaj, w którym swój pięciogodzinny set dj-ski zagra duet Nimm2. Muzyczna mieszanka indie dance, house i tech house w połączeniu z gitarą: tak właśnie zabrzmi najbardziej imprezowy tramwaj w tym kraju. Każdy będzie mógł wsiąść i zostać zabrany w tę podróż. Wstęp wolny! – informują organizatorzy wydarzenia.

Tramwaj GT8 będzie kursować od godziny 18.00 do 23.00 po trasie:

PL. WIELKOPOLSKI – 23 Lutego – Mielżyńskiego – Gwarna – Święty Marcin – Al. Marcinkowskiego – Pl. Wolności – 27 Grudnia – Fredry – Most Teatralny – rondo Kaponiera – Święty Marcin – Al. Marcinkowskiego – Pl. Wolności – 27 Grudnia – Gwarna – Święty Marcin – rondo Kaponiera – Most Teatralny – Fredry – Mielżyńskiego – 23 Lutego – PL. WIELKOPOLSKI.

Odjazdy z przystanku Pl. Wielkopolski o godzinach: 18.00, 18.45, 19.30, 21.00, 21.45, 22.30.


Pozostałe aktualności


Noc Muzeów: w sobotę można wybrać się na przejażdżkę liniami turystycznymi H, 0, 2...

15.05.2024
Stary, kremowo-ciemnozielony tramwaj przed gmachem opery w Poznaniu
Już w najbliższą sobotę, 18 maja br.,  odbędzie się Noc Muzeów. To doskonała okazja, aby zwiedzić instytucje kultury po zmroku, to również możliwość wybrania się na przejażdżkę historycznym taborem...

Wymiana części węzła rozjazdowego u zbiegu ulic Kraszewskiego i Dąbrowskiego

13.05.2024
Mijające się tramwaje na ulicy Dąbrowskiego
W sobotę, 18 maja br. - po zakończeniu prac na węźle Głogowska-Hetmańska - na swoje stałe trasy wrócą tramwaje linii nr 1, 7 i 11. Tego samego dnia rozpocznie się naprawa części rozjazdu u zbiegu u...

Wybory do rad osiedli. Bezpłatny dojazd do lokali wyborczych dla seniorów i osób z...

09.05.2024
Miasto Poznań - zdjęcie z lotu ptaka
W niedzielę, 12 maja br. odbędą się wybory do czterdziestu rad osiedli. Zgodnie z taryfą ZTM, osoby, które mają 60 lat lub więcej, a także osoby z niepełnosprawnościami wraz z opiekunem nie muszą p...