Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Robocza-Umińskiego: Pasażerowie zyskali wygodny przystanek, a mieszkańcy skwer

19.06.2024

Nie tylko przystanek autobusowy, ale także nowy skwer powstał przy zbiegu ulic Roboczej i Umińskiego. To efekt współpracy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, Zarządu Transportu Miejskiego i Zarządu Dróg Miejskich oraz lokalnego samorządu (Rada Osiedla Wilda).

Założeniem było wybudowanie nowego przystanku autobusowego, do którego wygodnie można dojść oraz łatwo z niego korzystać – szczególnie osoby z małymi dziećmi, czy też dysfunkcjami ruchu. W trakcie planowania inwestycji postanowiono, że na pracach mogą skorzystać nie tylko oczekujący na autobus, ale także przechodnie i okoliczni mieszkańcy. Dlatego oprócz wyniesionej platformy, wiaty oraz dojść zdecydowano, że wykonany będzie także skwer u zbiegu ulic Roboczej i Umińskiego (zamiast istniejącej wcześniej wyspy pośrodku jezdni).

W centralnej części skweru wytyczono plac, na którym zamontowano ławki. Nasadzono drzewa – platany wschodnie oraz krzewy, byliny i trawy ozdobne oraz rośliny cebulowe. Dobrano gatunki kwitnące i o ciekawym pokroju, aby rabata przez jak najdłuższą część roku była atrakcyjna. Jako, że rośliny są niedawno posadzone, to w pełni będzie można je podziwiać dopiero za kilka miesięcy. Zagospodarowany zielenią został również teren sąsiadujący z budynkiem przy ul. Roboczej 43, u zbiegu z ul. Umińskiego.

Dzięki wykonanym pracom pasażerowi komunikacji publicznej zyskali wygodny przystanek autobusowy i zdecydowanie poprawiła się estetyka okolicy. Ta od lat zyskuje – chociażby po wyremontowaniu chodników i nasadzeniach na ul. Umińskiego. Przy sprzyjającej pogodzie przeprowadzone będą jeszcze prace wykończeniowe (na części przeznaczonej do ruchu pieszego).

Warto podkreślić, że nowa zieleń daje nie tylko możliwość odpoczynku w cieniu drzew, ale także obniża temperaturę otoczenia w upalne dni oraz znacznie poprawia retencje wód podczas coraz bardziej gwałtownych ulew.

Zdjęcie: Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu


Pozostałe aktualności


Forteczna-Starołęcka: od poniedziałku 22 lipca br. przywrócony zostanie ruch samoc...

19.07.2024
Tramwaj linii 93
Prace na przejeździe tramwajowym przy pętli Starołęka PKM zmierzają ku końcowi. W związku z tym, od poniedziałku, 22 lipca br., otwarty dla ruchu samochodowego zostanie przejazd z ulicy Fortecznej ...

Linie turystyczne: w sobotę wieczorne kursy historycznymi tramwajami linii 0

18.07.2024
Historyczne tramwaje stojące obok siebie w hali
Przejażdżki historycznym taborem MPK Poznań już na stałe wpisały się w turystyczny krajobraz miasta: pasażerowie mogą poczuć klimat dawnych czasów, powspominać, a przy okazji zwiedzić Poznań. W naj...

Autobus DAF z MPK Poznań w weekend będzie kursował na Wrocławskich Liniach Turysty...

10.07.2024
Żółty autobus DAF z numerem 1222 pod szybą
W latach 90. ubiegłego wieku te charakterystyczne autobusy kursowały po Poznaniu na co dzień. Obecnie w MPK Poznań został jeden DAF MB200, który jest wykorzystywany na poznańskich liniach turystycz...