W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Protest rolników w piątek, 9 lutego br. Mogą wystąpić utrudnienia komunikacyjne

08.02.2024

Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania informuje, że na piątek, 9 lutego br., zapowiadany jest protest rolników i przejazd ciągników pod Urząd Wojewódzki przy al. Niepodległości. W związku z tym w centrum Poznania oraz drogach dojazdowych do niego mogą pojawić się utrudnienia. 

Organizatorzy protestu zapowiadają przybycie nawet 1000 ciągników. Główne zgromadzenie ma się odbyć przed budynkiem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy al. Niepodległości – w tym rejonie pomiędzy godziną 10.00 a 16.00 należy spodziewać się największych utrudnień. Ale już od godziny 8.00 mogą pojawić się utrudnienia na trasach wlotowych do Poznania – w szczególności na ulicach: Bukowskiej, Dąbrowskiego, Głogowskiej, Obornickiej, Krzywoustego i Królowej Jadwigi.

Bieżące informacje na temat wprowadzanych zmian publikowane będą w zakładce Komunikaty

Jak informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania, na skrzyżowaniach przelotowych zostanie utrzymany ruch poprzeczny na zasadzie śluz. Konwoje ciągników rolniczych będą pod stałą kontrolą policji. Jednak w związku z zapowiadanym protestem mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i podmiejskiej – zwłaszcza na drogach dojazdowych do Poznania oraz w centrum miasta. Ponadto jadące z podpoznańskich punktów zbiórek (będą one zlokalizowane w Sękowie, Niepruszewie, Wolsztynie, Śremie, Środzie Wielkopolskiej, Cerekwicy, Golęczewie, Kostrzynie Wielkopolskim i miejscowości Trzebaw) kolumny traktorów mogą poważnie utrudnić funkcjonowanie linii gminnych.

Służby, w tym również Nadzoru Ruchu MPK w Poznaniu, będą na bieżąco reagować na zmieniającą się sytuację i próbować ograniczać występujące niedogodności, niemniej należy się przygotować na utrudnienia w przemieszczaniu się.


Pozostałe aktualności


Protest rolników. Możliwe utrudnienia od godzin porannych we wtorek, 20 lutego

19.02.2024
Pracownicy Nadzoru Ruchu MPK Poznań na skrzyżowaniu. Obok tramwaj, w tle mnóstwo traktorów
Na wtorek, 20 lutego br. rolnicy zapowiadają rozpoczęcie kolejnego protestu: - Nie będziemy wjeżdżać do miasta, tylko po prostu będziemy blokowali główne węzły komunikacyjne – zapowiadają. Na trasa...

Walentynkowe przejazdy kolejką. W niedzielę zapraszamy na Maltankę!

15.02.2024
Ryjek ciągnący wagon na łuku torowiska. Dookoła śnieg
Wczoraj obchodzone były Walentynki. Pozostając w ich nastroju mamy dla Was wspaniałą wiadomość: w najbliższą niedzielę (18 lutego br.) uruchomiona zostanie Kolejka Parkowa Maltanka. Na przejazdy za...

W marcu rozpocznie się kurs na prawo jazdy kat. D i kwalifikacji wstępnej. Trwa na...

31.01.2024
Kabina kierowcy autobusu Mercedes Conecto
W marcu uruchomiony zostanie kurs prawa jazdy kat. D i kwalifikacji wstępnej – już teraz osoby chcące uzyskać uprawnienia i zatrudnić się jako kierowca autobusu w MPK Poznań mogą zgłaszać swoje kan...