W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Protest rolników. Możliwe utrudnienia od godzin porannych we wtorek, 20 lutego

19.02.2024

Na wtorek, 20 lutego br. rolnicy zapowiadają rozpoczęcie kolejnego protestu:Nie będziemy wjeżdżać do miasta, tylko po prostu będziemy blokowali główne węzły komunikacyjne – zapowiadają. Na trasach wjazdowych i wyjazdowych z Poznania należy spodziewać się utrudnień.

Organizatorzy zapowiadają, że 20 lutego br. od godziny 8.00 blokowane będą najważniejsze węzły komunikacyjne miasta Poznań – chodzi głównie o drogi dojazdowe do miasta. Może to doprowadzić do utrudnień w ruchu drogowym i – co się z tym wiąże – w komunikacji, przede wszystkim podmiejskiej autobusowej.

– W godzinach od 9.00 do 18.00 należy spodziewać się znacznych utrudnień w przemieszczaniu się i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Całkowicie zblokowane zostaną trasy wlotowe i wylotowe z Poznania usytuowane przy głównych węzłach komunikacyjnych na wysokości Komornik, Tarnowa Podgórnego, Zakrzewa, Golęczewa i Kostrzyna – podaje Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania.

Policja przygotowuje trasy alternatywne i objazdy – część z nich może przebiegać przez miasto, co może skutkować utrudnieniami również na liniach miejskich. Służby, w tym również Nadzoru Ruchu MPK w Poznaniu, będą na bieżąco reagować na zmieniającą się sytuację i próbować ograniczać występujące niedogodności.

 

Zdjęcie: Urząd Miasta Poznania


Pozostałe aktualności


Od poniedziałku (29 kwietnia) Kolejka Parkowa Maltanka będzie kursować codziennie

24.04.2024
Trzymane w dłoni dwa bilety z grafiką przedstawiającą parowóz
Na ten moment czekało wielu miłośników Kolejki Parkowej Maltanka: od poniedziałku, 29 kwietnia br., kolejka będzie czynna codziennie. W dni robocze kursy będą realizowane co godzinę, natomiast w we...

Sezon 2024 na liniach turystycznych. Pierwsze kursy – w sobotę, 27 kwietnia

24.04.2024
Dwa mijające się pojazdy - na wprost stary, ciemnozielony tramwaj a obok niego czerwony autobus
Tradycyjnie już wraz z ostatnim weekendem kwietnia rozpoczyna się sezon linii turystycznych. Na poznańskie ulice i torowiska powrócą historyczne autobusy i tramwaje MPK Poznań. Na przejażdżkę nimi ...

Ulica Hetmańska: Wymiana zwrotnic na węźle i nawierzchni na przejeździe tramwajowym

22.04.2024
Przejście dla pieszych przez torowisko. Widoczne szyby i spękany, pofałdowany asfalt
Na 27 kwietnia br. planowane jest rozpoczęcie prac w ciągu ulicy Hetmańskiej. Wymieniana będzie część węzła rozjazdowego Głogowska/Hetmańska oraz nawierzchnia na przejeździe tramwajowym na skrzyżow...