W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Podbijanie torowiska. Może być głośno

25.09.2023

Począwszy od nocy z wtorku na środę (z 26 na 27 września) na trasie PST będzie wykonywane podbicie stabilizacyjne torowiska. Jest to procedura standardowo przeprowadzana m.in. dla nowo uruchamianych tras, czy też po naprawach głównych torowisk wykonanych w technologii klasycznej (tor na podkładach w tłuczniu). Takie podbicie torów realizuje się już po uruchomieniu trasy, gdy eksploatowane są pod obciążeniem normalnego ruchu tramwajowego.

Nie chcąc zamykać trasy dla ruchu tramwajowego prace zostaną przeprowadzone w godzinach nocnych. Po wykonaniu podbicia na trasę PST planowane jest uruchomienie tramwajowej linii nocnej, który rozpocznie funkcjonowanie w październiku.

Prowadzonym czynnościom towarzyszył będzie hałas, którego źródłem będzie pracująca podbijarka torowa. Dlatego z góry przepraszając za niedogodności, prosimy o wyrozumiałość osoby mieszkające wzdłuż trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju.

Źródło: Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu


Pozostałe aktualności


Prace w centrum – zmiany dla kierowców i pasażerów

01.12.2023
Widok z lotu ptaka na centrum Poznania, widoczny Okrąglak
W nocy z piątku na sobotę (z 1 na 2 grudnia) rozpoczną się – zgodnie z zapowiedziami - przygotowania do otwarcia tras tramwajowych w centrum. Poza zmianami dla podróżujących tramwajem, wprowadzona ...

„Świąteczny tramwaj KitKat” od dzisiaj na poznańskich torowiskach

06.12.2023
Czerwony tramwaj z numerem 707 i logotypem KitKat
Od 6 do 29 grudnia br. po Poznaniu będzie kursował „świąteczny tramwaj KitKat”. To ozdobiony słodkimi i świątecznymi motywami tramwaj GT8, wynajęty przez partnera zewnętrznego. „Świąteczny tramw...

Stadler Polska: Tramwaj TANGO NF3 dla Sarajewa na jazdach testowych w Poznaniu

04.12.2023
Żółty tramwaj TANGO NF3 dla Sarajewa w hali
Pierwszy z zamówionych przez Kanton Sarajewo tramwajów typu TANGO NF3 produkowanych w siedleckim zakładzie Stadler Polska rozpoczął jazdy próbne na infrastrukturze miejskiej w Poznaniu. Większość j...