Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Juwenalia w Poznaniu (23-25 maja br.). Wzmocnienie komunikacji miejskiej

23.05.2024

W czwartek, 23 maja br. rozpoczynają się Juwenalia. W związku z wydarzeniami, które odbędą się w parku Jana Pawła II wzmocniona zostanie komunikacja miejska: we wszystkie trzy noce uruchomiona będzie linia tramwajowa 202,a dodatkowo również linia 205 i autobusowa 225.

Juwenalia 2024 to kontynuacja tradycji łączenia pokoleń, dialogu i poznańskiej kultury. To nie tylko święto studentów, ale wszystkich mieszkańców Poznania! – zapowiadają organizatorzy. – Wracamy do tradycji i startujemy z placu Adama Mickiewicza w czwartek, 23 maja o godzinie 17.00.

Zanim uczestnicy i uczestniczki wydarzenia zaczną korzystać z wszystkich atrakcji przygotowanych na terenie parku im. Jana Pawła II, przez ulice miasta przejdzie Kosmiczny Pochód Juwenaliowy. Przemarsz rozpocznie się na placu Adama Mickiewicza o godzinie 17.00. Następnie studenci przejdą ulicami: Święty Marcin, Ratajczaka, Kościuszki, Krakowską, Strzelecką, aby z Drogi Dębińskiej wejść na teren imprezy, tym samym otwierając pierwszy dzień studenckiego święta.

Na czas przemarszu nastąpi zamknięcie ulicy Żelazka – wówczas autobusy linii 176 kierowane będą na trasę objazdową przez Dolną Wildę i ulicę Królowej Jadwigi.

W związku z imprezą wzmocniona zostanie komunikacja miejska. W nocy z 23 na 24 maja br. na wszystkich miejskich liniach nocnych obowiązywać będą rozkłady jazdy obowiązujące zwykle na noce z piątków na soboty. We wszystkie trzy noce Juwenaliów uruchamiana będzie linia tramwajowa 202. Dodatkowo funkcjonować będzie również tramwajowa linia 205 na trasie z os. Sobieskiego do Franowa (trasą PST przez Dworzec Zachodni, Most Dworcowy, Królowej Jadwigi, rondo Rataje,  rondo Starołęka i rondo Żegrze). Również we wszystkie trzy noce uruchomiona będzie autobusowa linia 225 na trasie: Poznań Główny – Dworcowa – Święty Marcin – Towarowa – Al. Króla Przemysła II – Wujka – Wierzbięcice – 28 Czerwca – Hetmańska – Rondo Starołęka – Hetmańska – 28 Czerwca – Wierzbięcice – Wujka – Al. Króla Przemysła II – Most Dworcowy – Roosevelta – rondo Kaponiera – Dworcowa – Poznań Główny.

Szczegółowe informacje o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w związku z Juwenaliami – w zakładce Komunikaty.

Informacje o organizacji ruchu drogowego znajdują się natomiast na stronie Zarządu Drów Miejskich.


Pozostałe aktualności


Od najbliższego weekendu – zmiana tras linii turystycznych 0, 20 i 100

20.06.2024
Krakowski wagon typu K
Zbliżają się letnie wakacje. Zachęcamy, aby rozpocząć je wybierając się na przejażdżkę liniami turystycznymi! Warto jednak pamiętać, że od najbliższego weekendu historyczne tramwaje 0 i 20 oraz aut...

VII Zlot Zabytkowych Autobusów w Bydgoszczy z udziałem Ikarusa należącego do MPK P...

19.06.2024
Czerwony autobus Ikarus
W sobotę (22 czerwca br.) w Bydgoszczy odbędzie się VII Zlot Zabytkowych Autobusów. W wydarzeniu weźmie też udział ekipa MPK Poznań i nasz Ikarus 260. Jednoczłonowe Ikarusy były wprowadzone do r...

Lato na Madalinie. Początek sezonu 2024 już w najbliższą sobotę

21.06.2024
Kolorowa grafika z napisem Otwarcie i logotypami organizatorów
W sobotę, 22 czerwca br., rozpoczyna się Lato na Madalinie. Po raz kolejny dawna zajezdnia tramwajowa stanie się na czas wakacji przestrzenią zabawy i odpoczynku. - Tym razem będzie to „Fantastyczn...