Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Autobus DAF z MPK Poznań w weekend będzie kursował na Wrocławskich Liniach Turystycznych

10.07.2024

W latach 90. ubiegłego wieku te charakterystyczne autobusy kursowały po Poznaniu na co dzień. Obecnie w MPK Poznań został jeden DAF MB200, który jest wykorzystywany na poznańskich liniach turystycznych, a w najbliższy weekend… będzie kursował we Wrocławiu.

MPK Poznań otrzymało 29 autobusów DAF MB200 w 1991 roku w darze od holenderskiego miasta Utrecht. Niektóre z pojazdów wykorzystywano w ruchu liniowym  aż do 2008 roku, jednak od 2003 roku przede wszystkim na liniach nocnych. Do tej pory zachowany został – jako historyczny – jeden autobus, który  jest kierowany do służby na liniach turystycznych.

Charakterystyczny pojazd w biało-żółto-szarych barwach na najbliższy weekend pojedzie do Wrocławia (to wymiana realizowana dzięki współpracy z tamtejszym Klubem Sympatyków Transportu Miejskiego – w zamian w Poznaniu zagości w tym sezonie inny autobus z kolekcji Klubu). DAF MB200 w dniach 13 i 14 lipca br. będzie kursował na Wrocławskich Liniach Turystycznych.

W 2024 roku w ramach Wrocławskich Linii Turystycznych funkcjonują trzy linie: tramwajowa (T) oraz dwie autobusowe (B i H). Uruchamiane są w soboty, niedziele i święta aż do 1 września br. W najbliższą sobotę (13 lipca br.) Klub Sympatyków Transportu Miejskiego zaprasza również do  zajezdni Popowice.

– Będzie to okazja do przejścia się po terenie zajezdni, a także do wejścia do niektórych z hal i pomieszczeń. Przewidujemy m.in. zwiedzanie wybranych pojazdów garażowanych na terenie zajezdni (m.in. tramwaju Maximum z 1901 roku czy Jelcza 043 z 1986 roku), wejście do dawnej łaźni, omówienie roli suwnicy czy wieży ciśnień – zapowiada Klub Sympatyków Transportu Miejskiego i informuje: – Zaczynamy o godzinie 17.35. Na miejsce będzie można dojechać autobusem linii H, który o 16.45 odjeżdża z pl. Teatralnego (kurs do Centrum Historii Zajezdnia, wydłużony do Zajezdni Popowice) i kursem zjazdowym linii T (odjazd z pl. Teatralnego o 17.15).


Pozostałe aktualności


Linie turystyczne: w niedzielę na trasę linii H wyjedzie wagon silnikowy Typu I

25.07.2024
Historyczny tramwaj przy kamienicy
W weekend na ulicach Poznania znów pojawią się historyczne tramwaje i autobusy: będzie można wybrać się na przejażdżkę liniami turystycznymi 0, 20, 100 i 102, a w niedzielę uruchomiona zostanie rów...

Od piątku (26 lipca br.) zmiana organizacji ruchu w rejonie ronda Starołęka

25.07.2024
Nowe torowisko układane na rondzie
W związku z postępem prac przy wymianie torowiska na rondzie Starołęka od piątku (26 lipca br.) zmieni się organizacja ruchu drogowego w tym rejonie. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i st...

Forteczna-Starołęcka: od poniedziałku 22 lipca br. przywrócony zostanie ruch samoc...

19.07.2024
Tramwaj linii 93
Prace na przejeździe tramwajowym przy pętli Starołęka PKM zmierzają ku końcowi. W związku z tym, od poniedziałku, 22 lipca br., otwarty dla ruchu samochodowego zostanie przejazd z ulicy Fortecznej ...