Awaria ciepłownicza ul. Głogowska

24.08.2026
Obowiązuje: 24.08.2026 -
Dotyczy: 5, 11, 12, 14, 17, T

Informujemy, że z powodu awarii ciepłowniczej na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Śniadeckich, od poniedziałku, 24 sierpnia 2026 r. od godz. 12:00 do odwołania wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

  • Linia 5 kursować będzie w obu kierunkach trasą objazdową:
    Górczyn PKM – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – Grunwaldzka – Roosevelta – Mot Dworcowy -…- Zawady,
  • Linia 11 kursować będzie w obu kierunkach trasą objazdową:
    Unii Lubelskiej – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 r. – Wierzbięcice – Matyi – Most Dworcowy – Roosevelta -…- Piątkowska,
  • Linia 12 kursować będzie w obu kierunkach trasą objazdową:
    Os. Sobieskiego – Trasa PST – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Most Dworcowy – … – Starołęka PKM,
  • Linia 14 kursować będzie trasą skróconą:
    Os. Sobieskiego – Trasa PST – Dworzec Zachodni,
  • Linia 17 kursować będzie w obu kierunkach trasą objazdową:
    Górczyn PKM – Głogowska – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 r. – Wierzbięcice – Matyi – Towarowa -…- Małe Garbary.

Na wyłączonym odcinku uruchomiona zostanie linia autobusowa za tramwaj:

Rondo Kaponiera – Roosevelta – Głogowska – Głogowska/Hetmańska (nawrót na zajezdni Głogowska).
Powrót: Głogowska/Hetmańska – Głogowska – Roosevelta – Bukowska – Zeylanda – Rondo Kaponiera.

Przystanek początkowy zlokalizowany zostanie w zatoce przystankowej na ulicy Zwierzynieckiej (postojowa dla linii 177). Na trasie przejazdu obowiązują przystanki tramwajowe (Głogowska/Hetmańska, Rynek Łazarski, Park Wilsona, Bałtyk) oraz przystanki tymczasowe Dworzec Zachodni i Most Dworcowy zlokalizowane przy jezdni.

Dla tramwajów linii 1, 5 i 7 uruchomione zostaną przystanki tramwajowe „Głogowska/Hetmańska” (GHLE45, GLHE46) zlokalizowane na ul. Hetmańskiej pomiędzy ulicami Głogowską a Kasprzaka.