Linie turystyczne

W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.

Powered by jakdojade.pl

Zmiany przystankowe w zespole „Os. Sobieskiego”

08.05.2025
Obowiązuje: 12.05.2025 -
Dotyczy: 174, 191, 198, 218, 348

Informujemy, że w poniedziałek, 12 maja 2025 r. rozpocznie funkcjonowanie nowy przystanek „Os. Sobieskiego” na ulicy Smoleńskiej przed pętlą tramwajową. Od tego dnia w zespole przystankowym „Os. Sobieskiego” obowiązywać będą następujące zmiany:

  • nowy przystanek otrzymuje oznaczenie SOB01 („Os. Sobieskiego 01”). Przystanek będzie obsługiwany przez autobusy linii 174, 191 i 218 jadące w kierunku dworca Os. Sobieskiego, a po otwarciu przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Umultowskiej także przez autobusy linii 198 i 348 jadące w tym samym kierunku,
  • dotychczasowy przystanek SOB01 („Os. Sobieskiego 01”), znajdujący się w zatoczce tuż przy pętli tramwajowej otrzymuje oznaczenie SOB03 („Os. Sobieskiego 03”). Przystanek będzie obsługiwany tylko przez przewoźników niezrzeszonych w sieci ZTM.

Na dworcu autobusowym ze stanowiska 4 zostanie wycofane zatrzymanie autobusów przewoźników zewnętrznych.