Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Zapraszamy na Maltankę, a w weekend również na linie turystyczne. W sobotę na trasę linii H wyjedzie tramwaj Typu I

23.05.2024

W weekend – jak co tydzień – zapraszamy na linie turystyczne: w najbliższą sobotę i niedzielę znów będzie można wybrać się na przejażdżkę historycznym taborem MPK Poznań. Przypominamy również, że Kolejka Parkowa Maltanka kursuje codziennie: w dni robocze – co godzinę, a w weekendy – co 30 minut.

Zgodnie z harmonogramem, w sobotę, 25 maja br., na turystyczną linię tramwajową 20 wyjedzie tramwaj 102N.

Tego dnia (w sobotę, 25 maja br.) uruchomiona zostanie również linia tramwajowa H, obsługiwana wagonem silnikowym Bergische Stahlindustrie Typu I z wagonem doczepnym WD produkcji Carl Weyer. Wyjazd tego składu zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. Wagony silnikowe Typu I były bowiem pierwszymi tramwajami elektrycznymi kursującymi po Poznaniu. Odbudowany wagon z 1898 roku będzie kursował na linii historycznej H razem z wagonem doczepnym Carl Weyer (takie wagony pojawiły się w Poznaniu w 1905 roku).

Trasa linii H: RATAJCZAKA (przystanek na ul. Ratajczaka przy Bibliotece Uniwersyteckiej) – 27 Grudnia – Gwarna – Święty Marcin – Roosevelta – Most Teatralny – Fredry – Gwarna – Święty Marcin – Al. Marcinkowskiego – Pl. Wolności – 27 GRUDNIA  (brak przystanków pośrednich na trasie).

Odjazdy z przystanku Ratajczaka: 18.30, 19.00, 19.30, 20.00, 20.30, 21.00, 21.30.

Kursy na linii H odbywają się przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

W niedzielę, 26 maja br., na linii 0 pojawi się skład N+ND.

Na linii autobusowej 100 w sobotę mają kursować Ikarus 280 i MAN, a w niedzielę  DAF i Ikarus 280.

Na linię 102, uruchamianą jedynie w soboty, tradycyjnie już przewidziano Jelcza – „ogórka”.

Ważne: w szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne. Więcej o liniach turystycznych (trasy, rozkład jazdy, cennik) w zakładce Turystyka-Linie turystyczne.

Przypominamy również, że codziennie kursuje Kolejka Parkowa Maltanka: w dni robocze – co godzinę, a w weekendy – co 30 minut (rozkład jazdy, cennik dostępne w zakładce Turystyka-Maltanka.

Zapraszamy na linie turystyczne i kolejkę Maltanka!


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na linie turystyczne obsługiwane historycznym taborem

13.06.2024
Żółty autobus DAF, w tle las
W weekend na ulicach Poznania ponownie pojawią się historyczne tramwaje i autobusy. Zachęcając do skorzystania z oferty linii turystycznych przypominamy, że w najbliższą sobotę i niedzielę (15-16 c...

Naprawa torowisk na węźle Most Dworcowy oraz na Starołęce. Zmiany w komunikacji mi...

12.06.2024
Tramwaj na moście Dworcowym. W tle iglica targowa
W sobotę, 22 czerwca br. rozpoczynają się naprawy torowisk na węźle Most Dworcowy oraz na Starołęce. W związku z tym zmieniona zostanie organizacja transportu publicznego. Zmiany w funkcjonowaniu k...

Zbiórka krwi i warsztaty z pierwszej pomocy. Zapraszamy w środę, 12 czerwca!

10.06.2024
Kolaż zdjęć różnych służb mundurowych_poniżej napis Wielospecjalistyczny Szpital Miejski
Pracownicy Nadzoru Ruchu MPK Poznań  i Zakładowej Służby Ratowniczej wezmą udział w wyjątkowej akcji, która w środę, 12 czerwca br., odbędzie się na terenie Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskie...