W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Wybory do Parlamentu Europejskiego: Bezpłatny dojazd do lokali wyborczych dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami

06.06.2024

W niedzielę, 9 czerwca br. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Przypominamy, że zgodnie z taryfą ZTM, osoby, które mają 60 lat lub więcej, a także osoby z niepełnosprawnościami wraz z opiekunem nie muszą posiadać biletu na dojazd autobusami i tramwajami do lokalu wyborczego i podczas drogi powrotnej z niego.

Zwolnienie z opłat za bilety ZTM przysługuje po okazaniu ważnego dokumentu. W przypadku wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat może to być dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport potwierdzający wiek, natomiast w przypadku wyborców z niepełnosprawnościami – dowód tożsamości wraz z ważnym dokumentem stwierdzającym umiarkowany lub znaczny stopień niepełnosprawności (orzeczeniem lub wypisem z orzeczenia, albo legitymacją).

Bezpłatna komunikacja dla wymienionych powyżej osób obowiązuje w trakcie dojazdu do lokali wyborczych (i powrotu z nich) w czasie wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej,  Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, do Parlamentu Europejskiego, Prezydenta Miasta Poznania oraz do Rady Miasta Poznania i do rad jednostek pomocniczych Miasta Poznania, a także w dniach referendów ogólnokrajowych i referendów lokalnych w Poznaniu.

Pełny katalog osób uprawnionych do ulgowych i bezpłatnych przejazdów znajduje się na stronie internetowej organizatora transportu publicznego, czyli Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na linie turystyczne obsługiwane historycznym taborem

13.06.2024
Żółty autobus DAF, w tle las
W weekend na ulicach Poznania ponownie pojawią się historyczne tramwaje i autobusy. Zachęcając do skorzystania z oferty linii turystycznych przypominamy, że w najbliższą sobotę i niedzielę (15-16 c...

Naprawa torowisk na węźle Most Dworcowy oraz na Starołęce. Zmiany w komunikacji mi...

12.06.2024
Tramwaj na moście Dworcowym. W tle iglica targowa
W sobotę, 22 czerwca br. rozpoczynają się naprawy torowisk na węźle Most Dworcowy oraz na Starołęce. W związku z tym zmieniona zostanie organizacja transportu publicznego. Zmiany w funkcjonowaniu k...

Zbiórka krwi i warsztaty z pierwszej pomocy. Zapraszamy w środę, 12 czerwca!

10.06.2024
Kolaż zdjęć różnych służb mundurowych_poniżej napis Wielospecjalistyczny Szpital Miejski
Pracownicy Nadzoru Ruchu MPK Poznań  i Zakładowej Służby Ratowniczej wezmą udział w wyjątkowej akcji, która w środę, 12 czerwca br., odbędzie się na terenie Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskie...