W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy: Kwesta w historycznych tramwajach MPK Poznań

24.01.2024

Dodatkowe tramwaje wyjadą w niedzielę, 28 stycznia br., na poznańskie torowiska. Będą to historyczne wagony, które „wzmocnią” linię 6. Aby nimi podróżować nie trzeba będzie kupować biletu – wystarczy wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wrzucając darowizny do puszek wolontariuszy znajdujących się w pojazdach.

Wydarzenie organizowane jest przez MPK Poznań, ZTM Poznań, Klub Miłośników Pojazdów Szynowych oraz Sztab WOŚP przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych.

Historyczne tramwaje będą kursować w niedzielne popołudnie (od około godz. 15.30) pomiędzy Miłostowem a pętlą Budziszyńska, a zatem po trasie linii 6. Jednak inaczej niż w przypadku wagonów na co dzień obsługujących linie komunikacyjne, w tym „szóstkę”, tego dnia w historycznych wagonach nie będzie obowiązywała taryfa ZTM – tutaj opłatą za przejazd będzie udział w zbiórce na rzecz WOŚP. Na pokładzie każdego z historycznych wagonów – podobnie jak w minionych latach – będzie wolontariusz z odpowiednio oznaczoną puszką.

Zapraszamy serdecznie do przejażdżek, a tym samym – wsparcia WOŚP. Cel tegorocznej zbiórki to „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

Przypominamy również o licytacjach prowadzonych przez Sztab WOŚP przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych. Zachęcamy do udziału w nich!

 

Historyczne tramwaje na WOŚP – rozkład jazdy w dniu 28 stycznia 2024 roku

Wagon 102N

Odjazdy z przystanku Miłostowo: godz. 15.31, 17.31

Odjazdy z przystanku Budziszyńska: godz. 16.35, 18.35

Wagon 105N

Odjazdy z przystanku Miłostowo: godz. 15.51, 17.51

Odjazdy z przystanku Budziszyńska: godz. 16.55, 18.55

Wagon GT6

Odjazdy z przystanku Miłostowo: godz. 16.11, 18.11

Odjazdy z przystanku Budziszyńska: godz. 17.15, 19.15

Wagon 102Na

Odjazdy z przystanku Miłostowo: godz. 16.31, 18.31

Odjazdy z przystanku Budziszyńska: godz. 15.35, 17.35

Wagon GT8

Odjazdy z przystanku Miłostowo: godz. 16.51, 18.51

Odjazdy z przystanku Budziszyńska: godz. 15.55, 17.55.


Pozostałe aktualności


Protest rolników. Możliwe utrudnienia od godzin porannych we wtorek, 20 lutego

19.02.2024
Pracownicy Nadzoru Ruchu MPK Poznań na skrzyżowaniu. Obok tramwaj, w tle mnóstwo traktorów
Na wtorek, 20 lutego br. rolnicy zapowiadają rozpoczęcie kolejnego protestu: - Nie będziemy wjeżdżać do miasta, tylko po prostu będziemy blokowali główne węzły komunikacyjne – zapowiadają. Na trasa...

Walentynkowe przejazdy kolejką. W niedzielę zapraszamy na Maltankę!

15.02.2024
Ryjek ciągnący wagon na łuku torowiska. Dookoła śnieg
Wczoraj obchodzone były Walentynki. Pozostając w ich nastroju mamy dla Was wspaniałą wiadomość: w najbliższą niedzielę (18 lutego br.) uruchomiona zostanie Kolejka Parkowa Maltanka. Na przejazdy za...

Protest rolników w piątek, 9 lutego br. Mogą wystąpić utrudnienia komunikacyjne

08.02.2024
Na zdjęciu widoczni są (na tle tramwaju) dwaj mężczyźni w białych czapkach i odblaskowych kamizelkach z napisami: Nadzór ruchu oraz Zabezpieczenie ruchu
Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania informuje, że na piątek, 9 lutego br., zapowiadany jest protest rolników i przejazd ciągników pod Urząd Wojewódzki przy al. Niepodległości. W związku...