W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Walentynkowe przejazdy kolejką. W niedzielę zapraszamy na Maltankę!

15.02.2024

Wczoraj obchodzone były Walentynki. Pozostając w ich nastroju mamy dla Was wspaniałą wiadomość: w najbliższą niedzielę (18 lutego br.) uruchomiona zostanie Kolejka Parkowa Maltanka. Na przejazdy zapraszamy wszystkich, którzy kochają i czują się kochani.

Przyjaciele, sympatie i narzeczeni. Rodzeństwa, małżeństwa, rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami. Miłośnicy i miłośniczki kolejki Maltanka i Nowego Zoo.  Wszyscy będą mile widziani w niedzielę na Maltance. Tego dnia, z okazji Walentynek, uruchomiona zostanie nasza kolejka wąskotorowa, którą w atrakcyjny sposób można dotrzeć z okolic ronda Śródka do Nowego Zoo. Aby podróż była przyjemna przygotowany zostanie skład ogrzewanych wagonów – na szlak wyjedzie „ryjek” z „kowbojką”.

Zarówno „ryjek”, jak i „kowbojka” to wagony wyjątkowe. „Ryjek”, czyli wagon MBxc1-41, to najstarszy zachowany w Polsce czynny wagon z napędem spalinowym – został wyprodukowany w 1932 roku. W najbliższą niedzielę pociągnie „kowbojkę”, jak nazywany jest wagon nr Bxhi 00300014 254-1,  prawdopodobnie z 1912 roku – niegdyś służył on jako znormalizowany wagon bagażowy, ale w toku eksploatacji został przebudowany na klasyczny wóz pasażerski. Obecnie jest najstarszym czynnym wagonem pasażerskim na Kolejce Parkowej Maltanka.

W najbliższą niedzielę skład będzie kursował co godzinę od 10.00 do 16.00: o pełnych godzinach zaplanowano odjazdy ze stacji Maltanka, a 30 minut później ze stacji Zwierzyniec (ostatni kurs ze Zwierzyńca o godz. 16.30). Ma to związek z godzinami otwarcia Nowego Zoo – w okresie zimowym, czyli do końca lutego obiekt można zwiedzać do godziny 16.00 (kasy czynne są do 15.00).

Zapraszamy na walentynkowe przejazdy Maltanką!

Przypominamy, że bilety można kupić na stacjach początkowej i końcowej (Maltanka i Zwierzyniec). Obowiązują na przejazd w jedną stronę.

W weekendy i święta bilet jednorazowy kosztuje 10 zł (ulgowy) oraz 14 zł (normalny). Można również kupić bilet rodzinny jednorazowy za 45 zł – na jego podstawie podróżować może maksymalnie 5 osób, w tym do 2 osób powyżej 16 roku życia.


Pozostałe aktualności


Od poniedziałku (29 kwietnia) Kolejka Parkowa Maltanka będzie kursować codziennie

24.04.2024
Trzymane w dłoni dwa bilety z grafiką przedstawiającą parowóz
Na ten moment czekało wielu miłośników Kolejki Parkowej Maltanka: od poniedziałku, 29 kwietnia br., kolejka będzie czynna codziennie. W dni robocze kursy będą realizowane co godzinę, natomiast w we...

Sezon 2024 na liniach turystycznych. Pierwsze kursy – w sobotę, 27 kwietnia

24.04.2024
Dwa mijające się pojazdy - na wprost stary, ciemnozielony tramwaj a obok niego czerwony autobus
Tradycyjnie już wraz z ostatnim weekendem kwietnia rozpoczyna się sezon linii turystycznych. Na poznańskie ulice i torowiska powrócą historyczne autobusy i tramwaje MPK Poznań. Na przejażdżkę nimi ...

Ulica Hetmańska: Wymiana zwrotnic na węźle i nawierzchni na przejeździe tramwajowym

22.04.2024
Przejście dla pieszych przez torowisko. Widoczne szyby i spękany, pofałdowany asfalt
Na 27 kwietnia br. planowane jest rozpoczęcie prac w ciągu ulicy Hetmańskiej. Wymieniana będzie część węzła rozjazdowego Głogowska/Hetmańska oraz nawierzchnia na przejeździe tramwajowym na skrzyżow...