Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

W weekend zapraszamy na linie turystyczne obsługiwane historycznym taborem

13.06.2024

W weekend na ulicach Poznania ponownie pojawią się historyczne tramwaje i autobusy. Zachęcając do skorzystania z oferty linii turystycznych przypominamy, że w najbliższą sobotę i niedzielę (15-16 czerwca br.) tramwaje linii 0 i 20 będą kursowały zmienionymi trasami.

W dniach 15 i 16 czerwca br. z okazji imprezy „Letni Święty Marcin” zamknięty będzie odcinek ulicy Święty Marcin między ulicą Gwarną a Alejami Marcinkowskiego. Wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji miejskiej.  Zmienionymi trasami będą kursować także tramwaje linii turystycznych 20 (w sobotę) i 0 (w niedzielę). Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami.

Linia 20

Zgodnie z harmonogramem, w sobotę, 15 czerwca br., linia turystyczna 20 będzie obsługiwana składem 105N.

Trasa: Pl. Wielkopolski – 23 Lutego – Mielżyńskiego – Gwarna – Święty Marcin – Towarowa – Matyi – Królowej Jadwigi – rondo Rataje – Jana Pawła II – trasa kórnicka – Chartowo – Żegrze – rondo Żegrze – rondo Starołęka – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 r. – Wierzbięcice – Matyi – Towarowa – Święty Marcin – Gwarna – Mielżyńskiego – 23 Lutego – Pl. Wielkopolski

Odjazdy z pl. Wielkopolskiego o godzinach: 11.30, 12.30, 13.30, 15.00, 16.00 i 17.00.

Przystanki pomijane: Ratajczaka, Aleje Marcinkowskiego, Wrocławska, Pl. Bernardyński, Most Św. Rocha, Politechnika

Przystanki na trasie objazdu: Zamek, Poznań Główny, Wierzbięcice, Półwiejska, Rondo Rataje

Linia 0

W niedzielę, 16 czerwca br., do wyjazdu na linię 0 zaplanowano skład N+ND.

Trasa: Pl. Wielkopolski – 23 Lutego – Mielżyńskiego – Gwarna – Święty Marcin – Towarowa – Matyi – Królowej Jadwigi – Górna Wilda – 28 Czerwca 1956 r. – Zaj. Madalińskiego – Hetmańska – Reymonta – Grunwaldzka – Roosevelta – Most Teatralny – Fredry – Mielżyńskiego – 23 Lutego – Pl. Wielkopolski

Odjazdy z pl. Wielkopolskiego o godz.: 11.30, 12.30, 13.30, 15.00, 16.00 i 17.00

Przystanki pomijane: Ratajczaka, Aleje Marcinkowskiego, Pl. Wiosny Ludów, Półwiejska

Przystanki na trasie objazdu: Zamek, Poznań Główny, Wierzbięcice, Półwiejska (tymczasowy na ul. Górna Wilda)

Do obsługi autobusowej linii 100, którą można dojechać z Dworca PKP Poznań Główny do Nowego Zoo, zaplanowane zostały: na sobotę – Ikarus 280 i Neoplan N4020, a na niedzielę – Ikarus 280 i DAF.

Natomiast na linii 102, która funkcjonuje tylko w soboty i umożliwia dojazd z Poznania Głównego do Fortu VII,  Przeciwatomowego Schronu dla Władz Miasta Poznania oraz do Muzeum Broni Pancernej, kursować będzie kultowy Jelcz „ogórek”.

Więcej o liniach turystycznych w zakładce Turystyka-Linie turystyczne. Ważne: W szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne.

Zapraszamy również na Kolejkę Parkową Maltanka. W weekendy kolejka funkcjonuje w godzinach od 10.00 do 19.00 – kursy odbywają się co 30 minut.  Dzięki Maltance w atrakcyjny sposób  można dojechać z okolic ronda Śródka do Term Maltańskich czy Nowego Zoo. Szczegółowe informacje w zakładce Turystyka-Maltanka.


Pozostałe aktualności


Linie turystyczne: w niedzielę na trasę linii H wyjedzie wagon silnikowy Typu I

25.07.2024
Historyczny tramwaj przy kamienicy
W weekend na ulicach Poznania znów pojawią się historyczne tramwaje i autobusy: będzie można wybrać się na przejażdżkę liniami turystycznymi 0, 20, 100 i 102, a w niedzielę uruchomiona zostanie rów...

Od piątku (26 lipca br.) zmiana organizacji ruchu w rejonie ronda Starołęka

25.07.2024
Nowe torowisko układane na rondzie
W związku z postępem prac przy wymianie torowiska na rondzie Starołęka od piątku (26 lipca br.) zmieni się organizacja ruchu drogowego w tym rejonie. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i st...

Forteczna-Starołęcka: od poniedziałku 22 lipca br. przywrócony zostanie ruch samoc...

19.07.2024
Tramwaj linii 93
Prace na przejeździe tramwajowym przy pętli Starołęka PKM zmierzają ku końcowi. W związku z tym, od poniedziałku, 22 lipca br., otwarty dla ruchu samochodowego zostanie przejazd z ulicy Fortecznej ...