Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

VII Zlot Zabytkowych Autobusów w Bydgoszczy z udziałem Ikarusa należącego do MPK Poznań

19.06.2024

W sobotę (22 czerwca br.) w Bydgoszczy odbędzie się VII Zlot Zabytkowych Autobusów. W wydarzeniu weźmie też udział ekipa MPK Poznań i nasz Ikarus 260.

Jednoczłonowe Ikarusy były wprowadzone do ruchu liniowego w Poznaniu od 1983 roku i stanowiły uzupełnienie parku wysokopodłogowych autobusów przegubowych. Do 1985 roku MPK Poznań otrzymało 65 takich wozów  – ostatni z nich wycofano z ruchu liniowego w 2010 roku. Jeden z autobusów tego typu (nr 1735, rok produkcji 1985) zaliczono do taboru historycznego. To właśnie on w 2019 roku zyskał tytuł najładniejszego podczas 6. Międzynarodowego Zlotu Ikarusów w Cottbus, a w najbliższą sobotę będzie reprezentował Poznań podczas VII Zlotu Zabytkowych Autobusów w Bydgoszczy.

W programie wydarzenia przewidziano wystawę zabytkowych autobusów na placu przed stadionem Chemika (godz. 10.00-12.00), a później paradę zabytkowych autobusów ulicami miasta (12.00-13.00).

W godzinach od 13.30 do 18.00 funkcjonować będą autobusowe linie specjalne, dzięki którym będzie można dojechać do zajezdni, która tego dnia zostanie udostępniona do zwiedzania oraz do Myślęcinka, gdzie można wypocząć, czy do centrum Bydgoszczy:

  • Linia A – na trasie Stadion BKS Chemik – Zajezdnia Autobusowa
  • Linia B – na trasie Stadion BKS Chemik – Myślęcinek
  • Linia C – na trasie Stadion BKS Chemik – Plac Teatralny

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Zlot sfinansowano z Bydgoskiego Funduszu Obywatelskiego.


Pozostałe aktualności


Linie turystyczne: w sobotę wieczorne kursy historycznymi tramwajami linii 0

18.07.2024
Historyczne tramwaje stojące obok siebie w hali
Przejażdżki historycznym taborem MPK Poznań już na stałe wpisały się w turystyczny krajobraz miasta: pasażerowie mogą poczuć klimat dawnych czasów, powspominać, a przy okazji zwiedzić Poznań. W naj...

Autobus DAF z MPK Poznań w weekend będzie kursował na Wrocławskich Liniach Turysty...

10.07.2024
Żółty autobus DAF z numerem 1222 pod szybą
W latach 90. ubiegłego wieku te charakterystyczne autobusy kursowały po Poznaniu na co dzień. Obecnie w MPK Poznań został jeden DAF MB200, który jest wykorzystywany na poznańskich liniach turystycz...

W niedzielę na trasę linii turystycznej 0 wyjedzie „berlinka”, a na linię H –...

11.07.2024
Dwa historyczne tramwaje na zbiegu torowisk
Przejażdżka zabytkowym taborem jest jak podróż w czasie. Każdy może się o tym przekonać, korzystając z linii turystycznych. W weekend na poznańskie ulice i torowiska znów wyjadą historyczne autobus...