W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Uwaga na fałszywe oferty dotyczące biletów na komunikację miejską

08.04.2024

Uwaga pasażerowie! W mediach społecznościowych pojawiły się fałszywe informacje o rzekomej promocji biletowej prowadzonej przez poznańskie MPK. To nieprawdziwe wiadomości – prosimy ignorować je i nie klikać w zamieszczony w ogłoszeniu link.

„МРК гоzdаjе 500 kагt kоmunіkасуjnусh z mоżІіwоśсіą bеzрłatnеgо ргzеjаzdu ргzеz саłу гоk! Kагtę mоżnа nаbуć zа jеdуnе 10 zł” – taką informację zamieszczono w mediach społecznościowych. Jest ona nieprawdziwa.

– To fejk i bezprawne podszywanie się pod ZTM w Poznaniu i MPK Poznań. Nie ma promocji opisanej na tym fałszywym profilu – zaznacza Zarząd Transportu Miejskiego.

To właśnie ZTM (a nie MPK Poznań) zajmuje się dystrybucją biletów na komunikację miejską – pełna oferta biletowa znajduje się na stronie internetowej Organizatora transportu publicznego.  ZTM przypomina również, że elektroniczne doładowanie tPortmonetki na karcie PEKA lub zakup biletu okresowego jest możliwy wyłącznie poprzez portal PEKA.


Pozostałe aktualności


Noc Muzeów: w sobotę można wybrać się na przejażdżkę liniami turystycznymi H, 0, 2...

15.05.2024
Stary, kremowo-ciemnozielony tramwaj przed gmachem opery w Poznaniu
Już w najbliższą sobotę, 18 maja br.,  odbędzie się Noc Muzeów. To doskonała okazja, aby zwiedzić instytucje kultury po zmroku, to również możliwość wybrania się na przejażdżkę historycznym taborem...

Wymiana części węzła rozjazdowego u zbiegu ulic Kraszewskiego i Dąbrowskiego

13.05.2024
Mijające się tramwaje na ulicy Dąbrowskiego
W sobotę, 18 maja br. - po zakończeniu prac na węźle Głogowska-Hetmańska - na swoje stałe trasy wrócą tramwaje linii nr 1, 7 i 11. Tego samego dnia rozpocznie się naprawa części rozjazdu u zbiegu u...

Wybory do rad osiedli. Bezpłatny dojazd do lokali wyborczych dla seniorów i osób z...

09.05.2024
Miasto Poznań - zdjęcie z lotu ptaka
W niedzielę, 12 maja br. odbędą się wybory do czterdziestu rad osiedli. Zgodnie z taryfą ZTM, osoby, które mają 60 lat lub więcej, a także osoby z niepełnosprawnościami wraz z opiekunem nie muszą p...