Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Przegubowy wodorowiec, Solaris Urbino 18 hydrogen, na testach w Poznaniu

24.05.2024

MPK Poznań testuje kolejny autobus z napędem wodorowym. Solaris Urbino 18 hydrogen jeszcze przez kilka najbliższych dni może być kierowany na linie 169, 182 i 190. Pojazd ten, jak zapewnia producent, wyróżnia się – poza zeroemisyjnych napędem – dużym zasięgiem na jednym tankowaniu i doskonałym komfortem dla kierowcy i pasażerów.

Od ubiegłego roku – dzięki wsparciu z programu Zielony Transport Publiczny, który jest realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – we flocie poznańskiego przewoźnika znajduje się 25 autobusów z wodorowym ogniwem paliwowym. To pojazdy o standardowej długości 12 metrów wyprodukowane przez firmę Solaris Bus & Coach.

Teraz Spółka testuje przegubowe „wodorowce” – na początku maja br. pracownicy mogli zapoznać się z obsługą 18-metrowego eCitaro fuel cell, a teraz sprawdzają możliwości autobusu Solaris Urbino 18 hydrogen.

Jak już informowaliśmy, poznański przewoźnik na bieżąco śledzi nowinki z branży i w miarę możliwości sprawdza nowe rozwiązania. Podczas testów ma bowiem możliwość zweryfikowania jak pojazdy sprawdzają się w poznańskich realiach, a pozyskane doświadczenia wykorzystać w przyszłości.

Przegubowy Urbino 18 hydrogen jest testowany przez MPK Poznań dzięki współpracy z Solaris Bus & Coach. Z obsługą pojazdu zapoznają się pracownicy zaplecza technicznego oraz kierowcy. Autobus jest sprawdzany także w ruchu miejskim – przewozi pasażerów na liniach 169, 182 i 190 (na czas testów uzyskał numer boczny 1900).


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na linie turystyczne obsługiwane historycznym taborem

13.06.2024
Żółty autobus DAF, w tle las
W weekend na ulicach Poznania ponownie pojawią się historyczne tramwaje i autobusy. Zachęcając do skorzystania z oferty linii turystycznych przypominamy, że w najbliższą sobotę i niedzielę (15-16 c...

Naprawa torowisk na węźle Most Dworcowy oraz na Starołęce. Zmiany w komunikacji mi...

12.06.2024
Tramwaj na moście Dworcowym. W tle iglica targowa
W sobotę, 22 czerwca br. rozpoczynają się naprawy torowisk na węźle Most Dworcowy oraz na Starołęce. W związku z tym zmieniona zostanie organizacja transportu publicznego. Zmiany w funkcjonowaniu k...

Zbiórka krwi i warsztaty z pierwszej pomocy. Zapraszamy w środę, 12 czerwca!

10.06.2024
Kolaż zdjęć różnych służb mundurowych_poniżej napis Wielospecjalistyczny Szpital Miejski
Pracownicy Nadzoru Ruchu MPK Poznań  i Zakładowej Służby Ratowniczej wezmą udział w wyjątkowej akcji, która w środę, 12 czerwca br., odbędzie się na terenie Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskie...