Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Przegubowe autobusy Mercedes-Benz Conecto G we flocie MPK Poznań

19.07.2023

Pierwsze zamówione autobusy Mercedes-Benz Conecto G zostały już dostarczone do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu. Niebawem zaczną przewozić pasażerów.

Poznański przewoźnik otrzyma łącznie 20 niskopodłogowych, przegubowych autobusów miejskich z napędem konwencjonalnym. Pierwsze z zamówionych pojazdów zostały już dostarczone i formalnie odebrane. Trwają szkolenia w zakresie ich obsługi – biorą w nich udział nie tylko kierowcy, ale również służby techniczne Spółki.

– To pierwsze przegubowe autobusy z gwiazdą w taborze MPK Poznań – mówi Krzysztof Dostatni, prezes Zarządu MPK Poznań. – Zależy nam, jako przedsiębiorstwu, na utrzymaniu określonego standardu floty, stąd inwestycje w nowe pojazdy. Te zakupy oznaczają dla pasażerów większy komfort podróżowania, dla kierowców lepsze warunki pracy, a dla wszystkich większą niezawodność taboru i czystsze powietrze. Autobusy Conecto G zastąpią bowiem wycofywane z ruchu liniowego, ponad 15-letnie pojazdy, które nie spełniają najwyższych norm emisji spalin. Norma spalin w przypadku Conecto G to Euro VI – dodaje.

– Mercedes-Benz Conecto G to sprawdzony model autobusu doceniany w wielu polskich miastach za swoje wyjątkowe walory ekonomiczno-użytkowe. Jestem przekonany, że te nowoczesne, bezpieczne i ekonomiczne pojazdy dobrze będą służyć poznańskiemu przewoźnikowi i jego pasażerom – mówi Artur Konarski, prezes Zarządu Daimler Buses Polska (dawniej EvoBus Polska).

Nowe autobusy zostały wyposażone podobnie jak pozostałe we flocie MPK Poznań. Są niskopodłogowe, przystosowane do przewozu osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Przestrzeń pasażerska jest wyposażona w klimatyzację, monitoring oraz system informacji pasażerskiej, składający się z czytelnych, nowoczesnych tablic kierunkowych i wyświetlaczy w środku autobusu, systemu zapowiedzi głosowych i monitorów informacji publicznej. Do dyspozycji pasażerów są również porty USB, dzięki którym można naładować urządzenia mobilne.

Przegubowe Mercedesy-Benz Conecto G w najbliższych dniach zaczną być kierowane do obsługi linii komunikacyjnych. Każdym z nich będzie mogło podróżować niemal 140 pasażerów (w 40 osób na miejscach siedzących).


Pozostałe aktualności


Autobusy wodorowe wyjeżdżają na ulice Poznania

22.09.2023
W Dzień bez Samochodu zaprezentowany został pierwszy całkowicie zeroemisyjny autobus wodorowy w barwach poznańskiego MPK. Od soboty, 23 września, zacznie on wozić pasażerów. Łącznie w Poznaniu będz...

Podbijanie torowiska. Może być głośno

25.09.2023
Tramwaj na torowisku - trasa PST
Począwszy od nocy z wtorku na środę (z 26 na 27 września) na trasie PST będzie wykonywane podbicie stabilizacyjne torowiska. Jest to procedura standardowo przeprowadzana m.in. dla nowo uruchamianyc...

Prace na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i Przybyszewskiego

21.09.2023
Na pierwszym planie - leżące na ziemi szyny
AKTUALIZACJA: W poniedziałek o  godzinie 12.51 nastąpiło wznowienie ruchu tramwajowego na ul. Przybyszewskiego. Linia 7  wróciła na stałą trasę. Od godziny 14.45 przywrócono stałą organizację ruchu...