Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

PKO Poznań Półmaraton. 14 kwietnia, wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji miejskiej

08.04.2024

W niedzielę, 14 kwietnia br., odbędzie się 16. PKO Poznań Półmaraton. Tego dnia należy się spodziewać zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00 – wówczas zawodnicy wystartują z okolic Międzynarodowych Targach Poznańskich. Pobiegną ulicami Grunwaldzką, Jugosłowiańską, Taczanowskiego, Ściegiennego, Arciszewskiego, Hetmańską, Dolną Wildą, Piastowską, Drogą Dębińską, Strzelecką, Garbarami, Solną, Nowowiejskiego, Pułaskiego i Roosevelta do mety, która znajdować się będzie na placu Marka na MTP. Zakończenie biegu przewidziano na godzinę 13.15 (zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 3 godziny).

– Trasa biegu będzie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach od 8.30 do 13.30. Dodatkowo ulica Grunwaldzka na odcinku od skrzyżowania z ulicą Roosevelta do skrzyżowania z ulicami Szylinga i Matejki zamknięta będzie od godziny 6.00. Na całej trasie Półmaratonu funkcjonować będą tzw. śluzy, umożliwiające przecięcie trasy biegu. Poszczególne odcinki trasy będą stopniowo otwierane wraz z przebiegnięciem ostatnich zawodników – informują organizatorzy biegu.

Zmiany dotyczą nie tylko organizacji ruchy drogowego, ale również transportu publicznego, zarówno linii autobusowych, jak i tramwajowych.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego  zmiany w komunikacji miejskiej wprowadzane będą stopniowo – na niektórych liniach od pierwszych kursów, na innych w zależności od przebiegu imprezy. Po przebiegnięciu ostatniego biegacza/biegaczki przez poszczególne skrzyżowania, tramwaje i autobusy, stopniowo powracać będą na swoje stałe trasy.

– 22 linie autobusowe będą miały zmienione trasy przejazdu. Spośród wszystkich linii tramwajowych tylko tramwaje linii 1 i 91 będą kursować po stałych trasach. W celu zapewnienia pasażerom możliwie najbardziej dogodnej komunikacji, uruchomione zostaną dodatkowe linie tramwajowe: 52 (Traugutta  -Dębiec PKM – Traugutta), 55 (Górczyn PKM – Krauthofera – Górczyn PKM), 58 (Rondo Środka – Małe Garbary) oraz 59 (Piątkowska-Wielkopolska – Piątkowska) – mówi Tomasz Łapszewicz, zastępca dyrektora ZTM w Poznaniu.

Szczegółowy opis zmian w transporcie publicznym dostępny jest w zakładce Komunikaty.

Informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu dostępne są natomiast na stronie internetowej 16. Poznań Półmaratonu.

W trakcie trwania 16. PKO Poznań Półmaratonu służby, w tym Nadzoru Ruchu MPK Poznań, będą na bieżąco reagować na zmieniającą się sytuację i w miarę możliwości ograniczać występujące niedogodności i upłynniać ruch.


Pozostałe aktualności


Zapraszamy na Maltankę, a w weekend również na linie turystyczne. W sobotę na tras...

23.05.2024
Historyczny tramwaj typu pierwszego przy kamienicy
W weekend – jak co tydzień - zapraszamy na linie turystyczne: w najbliższą sobotę i niedzielę znów będzie można wybrać się na przejażdżkę historycznym taborem MPK Poznań. Przypominamy również, że K...

Przegubowy wodorowiec, Solaris Urbino 18 hydrogen, na testach w Poznaniu

24.05.2024
Wnętrze autobusu - przypominająca drewnianą podłoga z granatowe siedzenia
MPK Poznań testuje kolejny autobus z napędem wodorowym. Solaris Urbino 18 hydrogen jeszcze przez kilka najbliższych dni może być kierowany na linie 169, 182 i 190. Pojazd ten, jak zapewnia producen...

Juwenalia w Poznaniu (23-25 maja br.). Wzmocnienie komunikacji miejskiej

23.05.2024
Napis Juwenalia Poznań 2024 - grafika
W czwartek, 23 maja br. rozpoczynają się Juwenalia. W związku z wydarzeniami, które odbędą się w parku Jana Pawła II wzmocniona zostanie komunikacja miejska: we wszystkie trzy noce uruchomiona będz...