Dziękujemy, że jesteście z nami
Strona Główna » O MPK » Zarząd
Prezes MPK - Wojciech Tulibacki

Prezes Zarządu MPK Poznań Sp. z o.o.

Wojciech Tulibacki

Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, kierunek organizacja i zarządzanie. Ukończył też studia podyplomowe na Politechnice Krakowskiej – „Zarządzanie rozwojem i eksploatacją w miejskiej komunikacji zbiorowej”.

Pracę w MPK Poznań Sp. z o.o. rozpoczął w 1977 roku i przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej. Od 1998 roku jest prezesem Zarządu Spółki.

Jako autor wielu innowacyjnych rozwiązań w zakresie organizacji komunikacji i nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem uhonorowany nominacją do nagrody Ernesty’2008, przyznawanej najaktywniejszym działaczom w dziedzinie transportu przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP. W roku 2015 został laureatem nagrody im. Ignacego Prądzyńskiego za wybitne zasługi w rozwoju systemu transportowego aglomeracji poznańskiej, przyznanej przez poznańskie środowisko inżynierów.

Jako uznany autorytet w dziedzinie komunikacji miejskiej, w latach 2003 – 2015 przewodniczył Radzie Nadzorczej Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej, która, uznając zasługi i aktywną działalność w wielu jej komisjach, przyznała mu tytuł „Zasłużony dla komunikacji miejskiej”.

Znany jest jako animator wielu akcji społecznych i dobroczynnych na rzecz biednych i bezdomnych, patronuje dziecięcym festynom integracyjnym, wspiera działalność charytatywną na rzecz podopiecznych wielu stowarzyszeń i fundacji.

Jest żonaty, ma dwóch synów, a w bardzo nielicznych chwilach wolnych najchętniej sięga po literaturę fachową. Wśród wszystkich sportów preferuje rower i narty.


Wiceprezes MPK - Marek Grzybowski

Wiceprezes Zarządu ds. Technicznych

Marek Grzybowski

Ma 44 lata i jest najmłodszym członkiem Zarządu MPK Poznań Sp. z o.o. z którym związał się od początku swojej zawodowej kariery.

Motoryzacją i transportem drogowym interesował się od najmłodszych lat, dzieląc pasje swojego ojca, który prowadził małą firmę przewozową. W obliczu takich zainteresowań nie było wątpliwości, że kierunkiem jego studiów będzie Transport Drogowy na Politechnice Poznańskiej, na Wydziale Maszyn Roboczych i Pojazdów. Podyplomowe studium menedżerskie w Wyższej Szkole Bankowej było dalszym uzupełnieniem jego studiów.

Pierwszą pracę w życiu podjął w 2000 roku, w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Poznaniu na stanowisku inspektora w dziale technicznym. Już po dwóch latach został mistrzem zmianowym w zajezdni autobusowej przy ul. Kaczej, a po czterech znalazł się w kadrze kierowniczej.

Kierownikiem działu technicznego był następne 4 lata, by w 2008 roku awansować na zastępcę kierownika Wydziału Autobusowego A-3.

W 2013 stanął do konkursu na członka Zarządu MPK Poznań Sp. z o.o. i dyrektora technicznego, i ten konkurs wygrał. Nową funkcję objął 29 czerwca 2013 roku.

Wolne chwile najchętniej spędza z bliskimi w kontakcie z naturą, z żoną i dwójką synów.


Wiceprezes MPK - Jerzy Zalwowski

Wiceprezes Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych

Jerzy Zalwowski

Posiada ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze finansów – jako biegły rewident, audytor wewnętrzny i kontroler finansowy. Teoretyczne podwaliny dały mu studia na Wydziale Zarządzania poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego.

Już jako praktykujący absolwent ówczesnej Akademii Ekonomicznej uzyskał certyfikaty i uprawnienia poszerzające jego wiedzę i potwierdzające pozyskane doświadczenie.

Karierę zawodową rozpoczął w 1997 roku w ESSO Polska Sp. z o.o., dynamicznie rozwijającej się firmie w sektorze paliwowym. Doświadczenie zdobywał w firmie audytorsko-doradczej BDO Polska Sp. z o.o., w której przeszedł ścieżkę zawodową do stanowiska Kierownika Audytu (Audit Manager). Następnie pracował w branży farmaceutycznej gdzie kierował działem audytu wewnętrznego.

Dalsze doświadczenia zawodowe i menedżerskie zbierał na stanowiskach kierowniczych również w obszarze controllingu. W 2007 roku został wiceprezesem Zarządu w Audyt i Rachunkowość UZR-CBR Sp. z o.o. która zajmuje się audytem i doradztwem finansowym.

W sierpniu 2011 r. został zatrudniony w MPK Poznań Sp. z o.o. jako zastępca dyrektora naczelnego ds. finansowych – główny księgowy.

W czerwcu 2013 roku okazał się najlepszym kandydatem na stanowisko członka Zarządu MPK Poznań Sp. z o.o. – Dyrektora Ekonomiczno-Finansowego. Tę funkcję sprawuje począwszy od 29 czerwca 2013 roku.

Jest żonaty, ma dwoje dzieci: córkę i syna. Czas wolny, którego mu ciągle brakuje, najchętniej spędza z rodziną. Interesuje się futbolem jako kibic Lecha Poznań i FC Barcelony.


Wiceprezes MPK - Krzysztof Dostatni

Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych

Krzysztof Dostatni


Dyrektor ds. Infrastruktury
Artur Majer
Dyrektor ds. Personalnych
Krystyna Myślińska
Dyrektor ds. Kontrolingu i Planowania
Anetta Urbańska
Dyrektor ds. Logistyki
Krzysztof Konik
Dyrektor ds. Zaplecza Technicznego
Krzysztof Rachwalski
Główna Księgowa
Elżbieta Szafranek-Szulda