Powered by jakdojade.pl

Nagroda Miejski Bus Roku 2023 dla Solarisa Urbino 12 hydrogen w barwach MPK Poznań

17.10.2024

Solaris Urbino 12 hydrogen w barwach poznańskiego przewoźnika uzyskał tytuł Miejskiego Busa Roku 2023. Natomiast w plebiscycie Bus Guru, który docenia osoby zasłużone dla branży, wyróżniony został Wojciech Tulibacki, długoletni Prezes Zarządu Spółki, a obecnie przewodniczący Rady Nadzorczej MPK Poznań. Nagrody portalu TransInfo.pl wręczono podczas wczorajszej gali na targach Transexpo.

Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego Transexpo 2024, których współorganizatorem jest  Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej, to kompleksowa wystawa branżowa oraz miejsce spotkań poświęconych dyskusji o przyszłości transportu zbiorowego. Ważnym elementem targów jest uroczystość wręczenia wystawcom nagród m.in. za najlepsze produkty w kategoriach autobusy, części i wyposażenie autobusów, infrastruktura techniczna, systemy obsługi pasażerów itd.

W tym roku podczas gali uhonorowano również laureatów konkursu Bus Roku 2023, zorganizowanego przez portal TransInfo.pl. W ramach plebiscytu Bus Guru docenione zostały także osoby zasłużone dla branży.

Nagrody Polski Bus 2023 to wyróżnienie, którego celem jest docenienie najważniejszych i najbardziej innowacyjnych konstrukcji autobusowych, mających realny wpływ na rynek. Zwycięzcy zostali wybrani na podstawie głosowania zarejestrowanych czytelników portalu TransInfo.pl. W kategorii Miejski Bus Roku 2023 wygrał Solaris Urbino 12 hydrogen w barwach MPK Poznań.  Zwycięski „wodorowiec” jest jednym z 25. autobusów elektrycznych z wodorowym ogniwem paliwowym, które od ubiegłego roku jeżdżą we flocie MPK Poznań.

Przyznano również tytuły Bus Guru, które – jak informuje TransInfo.pl – stanowią wyraz wdzięczności osobom, które w czasach transformacji kształtowały rynek autobusowy.  W gronie wyróżnionych znalazł się Wojciech Tulibacki, długoletni Prezes Zarządu Spółki, a obecnie przewodniczący Rady Nadzorczej MPK Poznań. Gratulujemy!

Wojciech Tulibacki pracę w MPK Poznań rozpoczął w 1977 roku i przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej. Był informatykiem, pracował w dziale socjalnym oraz był dyrektorem działu zatrudnienia i płac. Od 1998 roku pełnił funkcję dyrektora MPK, a dwa lata później został Prezesem Zarządu MPK Poznań. Pełnił tę funkcję do 2021 roku, kiedy odszedł na emeryturę. Ze Spółką jednak się nie pożegnał – został powołany do Rady Nadzorczej MPK Poznań, pełni w niej obowiązki Przewodniczącego.

Pozostałe aktualności


70. rocznica Poznańskiego Czerwca 1956

28.06.2026
70. rocznica Poznańskiego Czerwca 1956 roku to czas, gdy składamy hołd bohaterom tamtych dni. W imieniu MPK Poznań prezes Krzysztof Dostatni oraz wiceprezes Jerzy Zalwowski złożyli dziś wiązanki kw...

Ogólnopolski Konkurs Motorniczych. Pierwsze miejsce dla MZK Gorzów Wielkopolski

27.06.2026
Zwycięzcy na podium
Marta Urbańska i Grzegorz Lechocki z MZK Gorzów Wielkopolski zwyciężyli w Ogólnopolskim Konkursie Motorniczych, który odbywał dziś w zajezdni na poznańskim Franowie. Drugie miejsce zajęli Aleksandr...

MPK Poznań, wspólnie z Miastem, przygotowują się na upały

26.06.2026
Mgławica w centrum. W tle pomnik Starego Marycha
Na trasy w pierwszej kolejności są kierowane pojazdy wyposażone w klimatyzację. Na wybranych przystankach i dworcach Aquanet przygotuje wodę pitną dla pasażerów i pasażerek. Podróżni posiadający wł...