W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Aplikacja myMPK


myMPK – miej nas w swoim smartfonie

W miniony wtorek gigantyczny korek na ulicach Dymka i Browarnej zablokował nasze autobusy. Pasażerowie denerwowali się, bo nie wiedzieli dlaczego autobus nie przyjeżdża na ich przystanek. Tramwaj wykoleił się, szybko organizujemy komunikację zastępczą lecz informacji o tym brakuje.

Do tej pory, już od dwóch lat, komunikaty o takich zdarzeniach wysyłaliśmy do zainteresowanych za pomocą SMS. Usługa jest bezpłatna i wielu poznaniaków z powodzeniem z niej korzysta. Ale telefon komórkowy zostaje zastąpiony przez smartfona. Jego użytkowanie staje się coraz bardziej powszechne.

– Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie tej aplikacji, bo stawiamy na nowe rozwiązania, coraz więcej osób korzysta ze smartfona a wiemy jak wielką rolę dla sprawnej komunikacji spełnia szybka, nowoczesna i skuteczna informacja – mówi Wojciech Tulibacki, prezes Zarządu MPK Poznań Sp. z o.o. – Dla pasażerów najważniejsze, by komunikacja była niezawodna. Niestety wielu rzeczy nie możemy przewidzieć. Nie możemy przewidzieć zdarzeń nagłych i nieoczekiwanych, takich jak awarie czy wypadki. Aplikacja pozwoli nam dotrzeć z informacją o takich wydarzeniach do szerszego grona mieszkańców.

„myMPK” już działa. Ma 6 zakładek:

  1. Zakładka „O MPK” z pakietem najważniejszych informacji o nas.
  2. Zakładka „Wydarzenia” – o tym co się u nas dzieje i to zarówno na polu inwestycyjno-rozwojowym jak i na obszarze promocyjno-reklamowym
  3. Zakładka „Zdarzenia komunikacyjne” z informacjami o tych zdarzeniach w mieście, które powodują nagłe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej
  4. Zakładka „Remonty i utrudnienia” o wszelkich planowanych zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej
  5. Zakładka „Sonda” , która ma służyć zbieraniu opinii użytkowników aplikacji na temat komunikacji miejskiej
  6. Zakładka „Kontakt” z formularzem kontaktowym tożsamym z naszą stroną internetową

Korzystamy z wielu kanałów komunikacji z naszymi pasażerami. W nasze działania informacyjne angażujemy tradycyjne media, informacje przekazujemy poprzez naszą stronę internetową, Facebook i inne portale społecznościowe, ale nie rezygnujemy też z konwencjonalnych dróg informowania za pośrednictwem komunikatów na przystankach i w naszych pojazdach. Dotyczy to zwłaszcza tych utrudnień w komunikacji, które przewidujemy. Wysyłamy komunikaty za pomocą SMS a wprowadzenie „myMPK”, która dostępna jest w serwisie Google Play to następny, interaktywny kanał komunikacji z naszymi pasażerami.

Aplikacja myMPK