Linie tramwajowe
  W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

  W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
  Powered by jakdojade.pl

  Zbiórka krwi w zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej (25 i 26 listopada)

  22.11.2022

  W piątek i sobotę (25 i 26 listopada 2022 roku) w godzinach od 8.00 do 13.00 na terenie zajezdni tramwajowej przy ulicy Głogowskiej 131/133 odbędzie się ostatnia w tym roku otwarta akcja poboru krwi.

  – Zapraszamy wszystkich, którzy chcą i mogą podzielić się najcenniejszym darem, jakim jest krew – zachęcają organizatorzy zbiórki krwi, czyli Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy MPK Poznań.

  W dniach 25 i 26 listopada na terenie zajezdni MPK Poznań przy ul. Głogowskiej stanie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Jego załoga będzie czekać na krwiodawców w godzinach od 8.00 do 13.00. W trakcie zbiórki osoby, które mają od 18 do 45 lat, będą mogły zapisać się do Banku Dawców Szpiku.

  Zgłaszając się do oddania krwi należy pamiętać o maseczce (obowiązek noszenia maseczek ochronnych w podmiotach leczniczych, także – jak podaje RCKiK – w krwiobusach, został przedłużony do 31 grudnia br.).


  Pozostałe aktualności


  Betlejem Poznańskie: Rozświetlony lampkami tramwaj wyjeżdża na linię 24

  30.11.2022
  Tramwaj z numerem 24 i napisem Wesołych Świąt. Tysiące lampek tworzą gwiazdki na wagonie
  Wyjątkowy, ozdobiony tysiącami lampek tramwaj, znów wyrusza na trasę. Od jutra (czwartek, 1 grudnia br.) będzie przewozić pasażerów podróżujących linią 24, łączącą miejsca, w których odbywa się Bet...

  Przegubowe Mercedesy we flocie autobusowej MPK Poznań. Już w przyszłym roku!

  29.11.2022
  Mercedes Conecto w barwach MPK Poznań - wizualizacja
  Autobusy Mercedes-Benz Conecto G znajdą się we flocie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu. Umowa pomiędzy MPK Poznań oraz EvoBus Polska na dostawę 15 niskopodłogowych, przegubowy...

  Katarzynka 2022: Pracownicy MPK Poznań odznaczeni

  29.11.2022
  Złota wajcha MPK Poznań - statuetka
  Dzień św. Katarzyny - patronki tramwajarzy i kolejarzy, opiekunki przewoźników, jest dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu dniem szczególnym. To nie tylko okazja do pokazania k...