Linie tramwajowe
  W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

  W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
  Powered by jakdojade.pl

  Zbiórka krwi w zajezdni przy ul. Głogowskiej 131/133

  12.01.2023

  W poniedziałek, 16 stycznia br. na terenie zajezdni tramwajowej przy ulicy Głogowskiej 131/133 w Poznaniu odbędzie się pierwsza w tym roku otwarta akcja poboru krwi organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy MPK Poznań.

  Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanie na terenie zajezdni MPK Poznań przy ul. Głogowskiej w poniedziałek, 16 stycznia br. Jego załoga będzie czekać na krwiodawców w godzinach od 8.30 do 13.30.

  – Zapraszamy wszystkich, którzy chcą i mogą podzielić się tym najcenniejszym darem – apelują organizatorzy.

  Zgłaszając się do oddania krwi należy pamiętać o maseczce – Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu przypomina, że obowiązek noszenia maseczek w podmiotach leczniczych, tym w ambulansach podczas wyjazdowych akcji poboru krwi, został przedłużony do końca marca br.

  W trakcie zbiórki osoby, które mają od 18 do 45 lat, będą mogły zapisać się do Banku Dawców Szpiku.


  Pozostałe aktualności


  WOŚP: Można jeszcze wylicytować przejażdżkę tramwajem oraz pakiety upominków od MP...

  31.01.2023
  Krzysztof Dostatni, prezes MPK Poznań przed tramwajem typu pierwszego
  31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Nadal jednak trwają aukcje internetowe, na których można wylicytować m.in. przejazd tramwajem prowadzonym przez prezesa Zarządu MPK Poznań o...

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy: Kwesta w historycznych tramwajach MPK Poznań

  26.01.2023
  Widok z historycznego tramwaju na torowisko
  W niedzielę, 29 stycznia br. odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji na poznańskie torowiska wyjadą historyczne tramwaje MPK Poznań (H+ND, N+ND, 102N i 102Na). Ab...

  Finał WOŚP. Weź udział w aukcji, zdobądź voucher na przejazd tramwajem z Prezesem ...

  18.01.2023
  Voucher na wynajem tramwaju prowadzonego przez Prezesa MPK Poznań, Krzysztofa Dostatniego
  Typ tramwaju – dowolny z floty MPK Poznań: można zdecydować się na historyczny wagon typu I, ale też na Moderusa Gammę. Termin - do ustalenia. Czas trwania – maksymalnie 2 godziny. Zwycięzców dwóch...