Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Zbiórka krwi w zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej

24.05.2023

Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu zatrzyma się w poniedziałek (29 maja) na terenie zajezdni tramwajowej przy ulicy Głogowskiej. Tego dnia, w godzinach od 8.00 do 13.00, przeprowadzona zostanie kolejna otwarta zbiórka krwi. Zapraszamy!

Zbiórkę krwi organizuje Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy MPK Poznań. Mile widziany będzie każdy, kto zechce przekazać ten najcenniejszy dar – krew. W trakcie zbiórki, osoby, które mają od 18 do 45 lat, będą mogły zapisać się do Banku Dawców Szpiku.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że obowiązek noszenia maseczek ochronnych w podmiotach leczniczych został przedłużony do 30 czerwca br.

– Pamiętaj o maseczce, zgłaszając się do oddania krwi m.in.  w trakcie każdej wyjazdowej akcji pobierania krwi – przypomina Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.


Pozostałe aktualności


W weekend „ryjek” na Maltance, a na liniach turystycznych m.in. KSW i „ogórek”

31.05.2023
Wagon zwany ryjkiem na torowisku
Nie macie planów na weekend? Zapraszamy na Maltankę oraz na linie turystyczne. Na trasę kolejki wyjedzie wóz motorowy nr 1 zwany „ryjkiem”, a na linii 0 kursować będzie skład wojennych wagonów tram...

Kolejka Parkowa Maltanka zaprasza w weekend na Dni Pary

24.05.2023
Parowóz na tle jeziora
Para-buch! Koła – w ruch! Już w najbliższy weekend (27 i 28 maja) na torach Maltanki ponownie pojawi się Borsig Bn2t. Parowóz będzie odjeżdżał o pełnych godzinach ze stacji Maltanka a 30 minut późn...

Noc Muzeów 2023: Dodatkowe kursy na liniach turystycznych i zwiedzanie Izby Pamięc...

17.05.2023
Tramwaj typu I przy Operze
MPK Poznań bierze udział w Nocy Muzeów. Dzięki współpracy z Klubem Miłośników Pojazdów Szynowych w sobotę, 20 maja, wszyscy zainteresowani będą mogli zajrzeć do Izby Pamięci i Tradycji poznańskiego...