Linie tramwajowe
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy: Przejażdżki tramwajem prowadzonym przez prezesa MPK Poznań

14.02.2023

Tegoroczny, 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Odbywał się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.  Do zbiórki włączyło się MPK Poznań, przekazując na aukcje m.in. wycieczki tramwajem prowadzonym przez prezesa Zarządu Spółki (uzyskano za nie łącznie 6 700 zł).

Dlaczego walka z sepsą? Fundacja WOŚP wyjaśnia: – Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia – optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć w szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń.

Jak co roku, do działań na rzecz WOŚP przyłączyło się MPK Poznań, m.in. przekazując upominki na aukcje organizowane wraz ze Sztabem przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu oraz Mateuszem Wawrowskim, motorniczym, miłośnikiem komunikacji miejskiej i klocków Lego. Wśród przekazanych upominków znalazły się także vouchery na przejazd tramwajem prowadzonym przez Krzysztofa Dostatniego, prezesa Zarządu MPK Poznań (zwycięzcy tych aukcji będą mogli wybrać datę wycieczki, typ tramwaju, trasę).

Podczas aukcji prowadzonych we współpracy ze Sztabem WOŚP przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu za możliwość przejażdżki tramwajem uzyskano kwotę 2 850 zł, natomiast za upominki przekazane przez MPK Poznań i pracowników spółki – 1 001,82 zł.

Podczas licytacji prowadzonych przez M. Wawrowskiego za każdy z trzech pakietów upominków od MPK Poznań udało się uzyskać 260-265 zł. Natomiast voucher „Prezes MPK Poznań poprowadzi dla Ciebie tramwaj” został wylicytowany za 3 850 zł.

Sztab Wojtusiaki, który prowadził m.in. zbiórki w tramwajach historycznych, które w dniu 31. Finału wzmocniły linię 8, uzbierał łącznie 190 589,71 zł, 437 euro i 2 dolary (nie licząc wpływów z aukcji i wpłat do e-skarbonki).

– W ciągu trzydziestu finałów Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,75 mld zł i kupiła blisko 70 000 urządzeń. W przypadku 31. Finału cały czas liczymy, podsumowujemy i weryfikujemy. Ostateczny wynik podamy 31 marca – informuje Fundacja WOŚP.


Pozostałe aktualności


Kolejny etap prac przy moście Teatralnym

23.03.2023
W sobotę, 25 marca, rozpocznie się kolejny etap wymiany łuków na torowisku w rejonie mostu Teatralnego i ul. Roosevelta. Prace nie wpłyną na organizację transportu publicznego. Z uwagi na konieczno...

Zbiórka krwi w zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej 131/133

22.03.2023
ambulans do pobierania krwi
W poniedziałek (27 marca br.) na terenie zajezdni tramwajowej przy ulicy Głogowskiej 131/133 odbędzie się zbiórka krwi. Zapraszamy w godzinach od 8.00 do 13.00. Zbiórkę krwi organizuje Klub Hono...

Wymiana łuków na torowisku przy moście Teatralnym

09.03.2023
Prace na torowisku, w tle przejeżdżające zielono-żółte tramwaje MPK Poznań
W poniedziałek (13 marca) rozpocznie się wymiana łuków na torowisku w rejonie mostu Teatralnego i ul. Roosevelta. Prace nie wpłyną na organizację transportu publicznego. Z uwagi na konieczność zwęż...