Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023

Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście.

Zgodnie z harmonogramem, w sobotę 2 września, na trasie tramwajowej numer 20 pojawi się charakterystyczny tramwaj typu 102N, nazywany „Kanciakiem”. Natomiast w niedzielę, 20 sierpnia, linia 0 będzie obsługiwana przez skład N+ND.

Na linii autobusowej 100 w sobotę pojawią się Ikarusy 260 i 280, a w niedzielę DAF i Ikarus 280. Na linii 102 – kursującej do Muzeum Broni Pancernej – uruchomiony zostanie kultowy Jelcz „Ogórek”.

Szczegółowe informacje, w tym cennik, rozkład jazdy i opis tras, dostępne są w zakładce Turystyka – Linie Turystyczne: https://www.mpk.poznan.pl/strefa-pasazera/turystyka/linie-turystyczne/.

Zapraszamy nie tylko na przejażdżki liniami turystycznymi, ale również na Maltankę. Kolejka Maltanka jest czynna codziennie. W dni robocze kursy ze stacji Maltanka odbywają się o 9.30 i później co godzinę od 10.00 do 19.00 (ostatni kurs ze Zwierzyńca o godzinie 18.30). Natomiast w weekendy kolejka jeździ co 30 minut, od 10.00 do 19.00. Szczegółowe informacje, w tym cennik i rozkład jazdy, dostępne są w zakładce Turystyka – Maltanka: https://www.mpk.poznan.pl/strefa-pasazera/turystyka/maltanka/

Ważne: w szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne.


Pozostałe aktualności


Zakończenie sezonu linii turystycznych. Pracownicy MPK S.A. z Krakowa opowiedzą o ...

28.09.2023
Bok czerwonego wagonu tramwajowego. Widoczne napisy WPK Gdańsk Gdynia i numer 126
Kończy się wrzesień, czas pożegnać się z liniami turystycznymi i rozstać się z wagonem KSW, który został nam udostępniony na tegoroczny sezon przez MPK S.A. w Krakowie. Zanim jednak to nastąpi – za...

Naprawa sieci trakcyjnej w rejonie skrzyżowania ulic Kórnickiej i Jana Pawła II

29.09.2023
Torowisko i sieć trakcyjna na węźle Kórnicka
W nocy z soboty na niedzielę (z 30 września na 1 października) rozpoczną się i potrwają do około godz. 10.00 w niedzielę (1 października) pilne prace związane z usuwaniem awarii sieci trakcyjnej na...

Kolejka Parkowa Maltanka będzie kursować w weekendy do 22 października

28.09.2023
Wagon Ryjek na stacji zwierzyniec - widok z torów na przód wagonu
Na prośbę pasażerów i ze względu na sprzyjającą pogodę Kolejka Parkowa Maltanka będzie kursować także w październiku, ale jedynie w weekendy. Co roku koniec września oznacza zakończenie sezonu ...