Zapraszamy na przejażdżkę Kolejką Parkową Maltanka codziennie od 10.00 do 19.00 co godzinę oraz w soboty, niedziele i święta co 30 minut.
Strona Główna » O MPK » Wyróżnienia » Wyróżnienia » Zasłużeni dla komunikacji miejskiej - Jan Firlik i Krzysztof Książyk
igkmCo roku Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej przyznaje wyróżnienia "Zasłużony dla komunikacji miejskiej" przyznawane osobom, które poprzez przejawiane inicjatywy i zaangażowanie, w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju komunikacji miejskiej w kraju, jej integracji oraz wykonywania statutowych zadań Izby.
W 2007 roku, odznaczeni zostali Dyrektor Przewozów Autobusowych - Krzysztof Książyk oraz Dyrektor Przewozów Tramwajowych - Jan Firlik.

IGKM istnieje od marca 1991r i kontynuuje tradycje współpracy przedsiębiorstw komunikacji miejskiej, realizowanej wcześniej w ramach innych organizacji. Członkami Izby są głównie przewoźnicy i organizatorzy przewozów pasażerskich, a także producenci taboru, zakłady naprawcze, placówki naukowo-badawcze oraz inne przedsiębiorstwa świadczące usługi na rzecz komunikacji miejskiej.