Zapraszamy na przejażdżkę Kolejką Parkową Maltanka codziennie od 10.00 do 19.00 co godzinę oraz w soboty, niedziele i święta co 30 minut.
Strona Główna » O MPK » Wyróżnienia » Wyróżnienia » Nocna komunikacja druga w kraju
linia-nocna-mOstatnio w Krakowie poruszono temat komunikacji nocnej w tym mieście. Według relacji Gazety Krakowskiej, mieszkańcy części osiedli nie mają możliwości dotrzeć komunikacją miejską do domu po godz 24:00. Dziennikarze przywołują przykład Poznania: "W mniejszym, liczącym 550 tys. mieszkańców, Poznaniu pasażerowie mają do dyspozycji aż 21 linii autobusowych. W 750-tysięcznym Krakowie nocnych linii jest tylko 11". Sprawdziliśmy jak wygląda komunikacja nocna w innych miastach.

Najwięcej linii posiada Warszawa - 42. Są to wyłącznie linie autobusowe. Szczecin i Katowice uruchamiają komunikację w 14 kierunkach, we Wrocławiu w 13. Po Gdańsku kursuje 10 linii autobusowych i jedna tramwajowa - jest ona uruchamiana jedynie w wakacje, a kolejne przejazdy dzieli 40-minutowa przerwa. Łodzianie mogą skorzystać z ośmiu różnych linii, mieszkańcy Gdyni z sześciu, Bydgoszczy z pięciu, natomiast po Bielsko-Białej i Lublinie kursują trzy. Poznań z liczbą 22 "nocek" jest zatem na drugim miejscu pod względem ilości połączeń nocnych i jako jedyny w Polsce przez cały rok ekspediuje tramwajową linię nocną.