Zapraszamy na przejażdżkę Kolejką Parkową Maltanka codziennie od 10.00 do 19.00 co godzinę oraz w soboty, niedziele i święta co 30 minut.
Strona Główna » O MPK » Wyróżnienia » Wyróżnienia » Grand Prix dla Orkiestry Miasta Poznania przy MPK Poznań!
alte-kameraden-04-mOrkiestra Miasta Poznania późnym wieczorem w niedzielę 8 maja wróciła z Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie brała udział w V Międzynarodowych Spotkaniach Orkiestr Dętych Alte Kameraden. Zdobyła główną nagrodę Grand Prix za konkurs marszowy i estradowy. Od tego roku jest to statuetka autorstwa gorzowskiego rzeźbiarza Andrzeja Moskaluka.

Pierwszy konkurs odbywał się w sobotę 7 maja i wiódł ulicami Gorzowa, natomiast w niedzielę 8 maja na bulwarach nad Warta odbywały się prezentacje estradowe. Tutaj orkiestra wykonała 3 utwory: „A Festive Overture” Alfreda Reeda, „Suitę Ludową” Stanisława Renza w opracowaniu Mariana Frankowskiego oraz „Gershwin” w aranżacji Warrena Barkera.

W festiwalu brało udział 7 orkiestr z Polski, Czech, Austrii i Niemiec. Na zakończenie wszystkie orkiestry wykonały wspólnie marsza „Alte Kameraden” Carla Teikego. Marsz ten od 120 lat jest  w repertuarze wielu orkiestr dętych.

Zachęcamy do obejrzenia naszej orkiestry "w akcji" na zdjęciach Arkadiusza Sikorskiego. Więcej fotek znajdziecie na stronie festiwalu.