Logotyp MPK Poznań Sp. z o.o.
Kolejka Parkowa Maltanka
Strona Główna / O MPK / Wyróżnienia
Wyróżnienia
Wręczenie wyróżnienia dla aplikacji myMPK
Dyplom honorowy i wyróżnienie dla MPK za aplikację myMPK

We wtorek 21 lipca na terenie Zajezdni Franowo nastąpiło przekazanie wyróżnienia dla aplikacji myMPK  w konkursie „Poznań dostępny – 2019” w kategorii „Innowacje”.

Więcej…
 
Wyróżnienie dla aplikacji myMPK

aplikacja mympkAplikacja myMPK, która pomaga osobom z dysfunkcjami wzroku w korzystaniu z komunikacji miejskiej, zdobyła wyróżnienie w konkursie „Poznań dostępny - 2019”, w kategorii „Innowacje”.

Więcej…
 
Poznańska Gamma z nagrodą w konkursie Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej!
moderus-gamma-nagroda-trakoPodczas kończących się dzisiaj targów TRAKO 2019 w Gdańsku, poznański dwukierunek otrzymał nagrodę główną im. Prof. Jana Podoskiego w kategorii "Tabor Szynowy". Wyróżnienie przyznawane jest najlepszym wyrobom oraz nowoczesnym technologiom przeznaczonym dla trakcji elektrycznej w komunikacji miejskiej. Podczas uroczystej gali statuetkę oraz dyplom odebrali członkowie zarządu firmy Modertrans.
Więcej…
 
Poznański Ikarus najlepszy!
cottbus-zlotNasz Ikarus 260.04 zajął pierwsze miejsce podczas 6. Miedzynarodowego Zlotu Ikarusów w Cottbus, do którego udaliśmy się wraz z Klubem Miłośninków Pojazdów Szynowych. O miano najładniejszego walczyło kilkadziesiąt innych pojazdów z różnych krajów Europy, ale to poznański pojazd został doceniony przez jury. Zobacz zdjęcia.

Więcej…
 
Złota Orkiestra MPK
orkiestra-wegryOrkiestra Miasta Poznania przy MPK Poznań zdobyła złoty medal na Węgrzech! Zespół brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w miejscowości Mór, organizowanym w ramach tamtejszych Dni Wina (Móri Bornapok).

Nasi muzycy występowali obok orkiestr z innych krajów, takich jak Niemcy, Słowacja, Węgry, Słowenia i Czechy. Bezkonkurencyjne okazały się także towarzyszące im mażoretki, a bisom nie było końca. Gratulujemy!
 
Zajezdnia Franowo Budową Roku
budowa_roku24 maja 2016 r. w gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Konkursie PZITB „Budowa Roku 2015”. Konkurs BUDOWA ROKU organizowany jest przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Nagrodzone inwestycje charakteryzują się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi, funkcjonalnością oraz najwyższą jakością materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych.
W XXVI edycji nagrody przyznano w dziesięciu kategoriach.  W ramach kategorii "Obiekty komunalne i komunikacja" nagrodę I stopnia otrzymała "Budowa zajezdni tramwajowej Franowo w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej 15".
 
Trzecia nagroda za Carl Weyera
izabella-2015-trzecia-nagroda-carl-weyerW poniedziałek 23 maja br. podczas uroczystej gali zorganizowanej w Gnieźnie wręczono wyróżnienia w konkursie wielkopolskiego środowiska muzealniczegona najwybitniejsze wydarzenie muzealne roku "Izabella 2015". Trzecią nagrodę w kategorii "Konserwacja, ochrona dziedzictwa kultury, inwestycje" przyznano MPK Poznań Sp. z o.o. za odrestaurowanie i zrekonstruowanie wagonu Carl Weyer z 1905 roku.

Więcej…
 
Zasłużony w rozwoju transportu aglomeracji
zasluzony-w-rozwoju-transportu-aglomeracjiOdznaczenie im. Generała Ignacego Prądzyńskiego od Poznańskiego Środowiska Inżynierów dla Wojciecha Tulibackiego za wybitne osiągnięcia dla rozwoju systemu transportu w aglomeracji poznańskiej. Nagrodę wręczono podczas spotkania SITK w kwietniu 2016 r.
 
Zasłużony dla Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu
zasluzony-dla-szkolyZa życzliwość i pomoc w rozwoju Poznańskiej Szkoły Pożarniczej Wojciechowi Tulibackiemu zostało wręczone wyróżnienie "Zasłużony dla szkoły". Dyplom wręczył Komendant Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu - st. bryg. dr inż. Grzegorz Stankiewicz.
 
Zasłużony dla kultury polskiej
zasluzony-dla-kultury-polskiejMinister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał prezesowi Wojciechowi Tulibackiemu odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przyznawaną osobom wyróżniającym się w upowszechnianiu i ochronie kultury. Wyróżnienie dotyczy szczególnie wsparcia dla Orkiestry Miasta Poznania przy MPK Poznań Sp. z o.o.
 
Wyróżnienia dla MPK Poznań
medale-sep-dla-mpk-poznanMiejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o. zostało odnaczone medalem im. prof. Romana Podoskiego podczas Międzynadorowego Dnia Elektryki 2015 w Poznaniu. Odznaczenie przyznawane jest za pracę zawodową i społeczną w zakresie rozwoju trakcji elektrycznej.
Dodatkowo wyróżnienie otrzymał także wieloletni pracownik MPK Poznań, obecnie Zastępca Dyrektora Techniczego ds. Infrastruktury Adam Majchrzycki. To medal im. prof. Mieczysława Pożaryskiego
 
Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej
zasluzony-dla-transportu-rp-wojciech-tulibackiPodczas okolicznościowej uroczystości katarzynkowej 25 listopada 2014 r. prezes MPK Poznań Sp. z o.o. Wojciech Tulibacki otrzymał odznakę Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej. Wyróżnienie nadane przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem za szczególne osiągnięcia w zakresie rozwoju tej dziedziny gospodarki narodowej.
 
Podziękowanie za udział we współorganizacji UEFA Euro 2012
euro-2012-podziekowanie-od-prezydenta-poznania-mPrezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu Sp. z o.o. oraz inni przedstawiciele naszej firmy, zaangażowani w pracę związaną z organizacją Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA Euro 2012, otrzymali specjalne podziękowania od Prezydenta Miasta Poznania, Ryszarda Grobelnego: "Praca Pana i Pańskich współpracowników przy organizacji EURO 2012 wykonana została doskonale; profesjonalnie, z pełnym zaangażowaniem i z zachowaniem najwyższych standardów".
 
MPK Poznań drugie w Polsce!
ogolnopolski-ranking-przedsiebiorstw-komunikacji-miejskiej-2011-strefa-gospodarki-mW zestawieniu przygotowanym przez magazyn „Strefa Gospodarki” lepsza była od nas była tylko Warszawa. „Analizie poddane zostały tak kwestie techniczne, jak i finansowe, jednak pod uwagę brane były również dane „miękkie” czyli współudział firmy w życiu lokalnych społeczności, integracja z nimi, prowadzona polityka personalna i polityka jakości, czy też wreszcie udział przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu funduszy unijnych” – piszą autorzy.

Więcej…
 
Dowód przyjaźni
przewoznik-przyjazny-niepelnosprawnym-01-mZapewnienie jak największej przystępności i komfortu przejazdu komunikacją miejską osobom niepełnosprawnym to jeden z priorytetów naszej misji. Dlatego z wielką satysfakcją odebraliśmy dziś tytuł „Przewoźnik przyjazny niepełnosprawnym”, który został nam przyznany za „profesjonalizm w zakresie świadczenia usług transportowych oraz dostosowanie taboru do potrzeb pasażerów z niepełnosprawnością”.
Więcej…
 
Przedsiębiorstwo Fair Play 2011
fair-play-2011-mW 2 grudnia 2011 roku w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie po raz czternasty wręczono certyfikaty "Przedsiębiorstwo Fair Play". MPK Poznań Sp. z o.o. zostało wyróżnione po raz trzeci, otrzymując złoty certyfikat "Przedsiębiorstwo Fair Play" 2011.
Więcej…
 
Nocna komunikacja druga w kraju
linia-nocna-mOstatnio w Krakowie poruszono temat komunikacji nocnej w tym mieście. Według relacji Gazety Krakowskiej, mieszkańcy części osiedli nie mają możliwości dotrzeć komunikacją miejską do domu po godz 24:00. Dziennikarze przywołują przykład Poznania: "W mniejszym, liczącym 550 tys. mieszkańców, Poznaniu pasażerowie mają do dyspozycji aż 21 linii autobusowych. W 750-tysięcznym Krakowie nocnych linii jest tylko 11". Sprawdziliśmy jak wygląda komunikacja nocna w innych miastach.
Więcej…
 
MPK Poznań Sp. z o.o. w rankingu "Polityki"
polityka-20-2011Niedawno tygodnik „Polityka” opublikował listę 500 największych polskich firm. Po raz pierwszy w notowaniu znalazło się MPK Poznań Sp. z o.o. Jest to jedno z czterech przedsiębiorstw komunikacyjnych, znajdujących się na liście. Wyżej w notowaniu uplasowały się warszawskie Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. i Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. oraz krakowskie MPK. Poznański przewoźnik zadebiutował na 496 miejscu.

Więcej…
 
Grand Prix dla Orkiestry Miasta Poznania przy MPK Poznań!
alte-kameraden-04-mOrkiestra Miasta Poznania późnym wieczorem w niedzielę 8 maja wróciła z Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie brała udział w V Międzynarodowych Spotkaniach Orkiestr Dętych Alte Kameraden. Zdobyła główną nagrodę Grand Prix za konkurs marszowy i estradowy. Od tego roku jest to statuetka autorstwa gorzowskiego rzeźbiarza Andrzeja Moskaluka.
Więcej…
 
Prezes MPK Poznań Sp. z o.o. odebrał nagrodę Fair Play
prezes-odbiera-nagrode-fair-play-m17 marca 2011 roku podczas uroczystego spotkaniu laureatów programu „Przedsiębiorstwo Fair Play" 2010 Wojciech Tulibacki Prezes MPK Poznań sp. zo.o. odebrał z rąk Marka Woźniaka Marszałka Województwa Wielkopolskiego list gratulacyjny za wyróżnienie „Przedsiębiorstwo Fair Play”.
Więcej…
 
MPK Poznań Sp. z o.o. liderem eko-inwestycji
certyfikat-eko-lider-mMiejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o. zostało uhonorowane w VI edycji konkursu „ Przetargi dla Najlepszych - Lider Eko - Inwestycji” Certyfikatem Uznania za wieloetnie działania na rzecz ochrony środowiska. To jedyny tego typu konkurs ekologiczny w Polsce. Jego założeniem jest pokazanie i propagowanie działań mających na celu poprawę środowiska. Konkurs ma wyłonić najlepsze i najrzetelniejsze firmy oraz promować inwestorów i wykonawców inwestycji przyjaznych środowisku. Konkurs patronatem honorowym objął Minister Infrastruktury.
 
Przedsiębiorstwo Fair Play 2010
fair-play-2010W rozstrzygniętej XIII edycji programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości "Przedsiębiorstwo Fair Play" już po raz drugi uhonorowano nas certyfikatem "Przedsiębiorstwo Fair Play". W imieniu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu Sp. z o.o. w dniu 17.12.2010 wyróżnienie odebrał Prezes Wojciech Tulibacki.
Więcej…
 
Medal Senatu dla MPK Poznań Sp. z o.o.
medal-senatu-dla-mpk-poznan-mPodczas uroczystości z okazji dnia św.Katarzyny w listopadzie 2010 r. pani senator Jadwiga Rotnicka przekazała na ręce prezesa MPK Poznań sp. z o.o. Wojciecha Tulibackiego pamiątkowy medal Senatu z okazji 130lecia MPK Poznań. W swoim wystąpieniu Pani senator zwróciła uwagę na niezbędność komunikacji miejskiej dla funkcjonowania miasta i aglomeracji oraz na prowadzoną przez firmę politykę proekologiczną. Podkreśliła również, że MPK Poznań sp. zo.o. jest dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem, a to za sprawą prawie 3000 grupy pracowników, którzy w swej codziennej pracy dokładają wszelkich starań, aby realizować ambitne zamierzenia firmy.
 
Firma Przyjazna Środowisku
firma-przyjazna-srodowisku-m5 lutego Wojciech Tulibacki, odebrał z rąk Przewodniczącego Narodowej Rady Ekologicznej – Jerzego Buzka wyróżnienie w kategorii „Firma Przyjazna Środowisku”. Konkurs „Firma przyjazna środowisku” organizowany pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP, ma za zadanie promowanie obywatelskich postaw proekologicznych i wyróżnianie firm, które wdrażają technologie przyjazne środowisku.
Więcej…
 
Przedsiębiorstwo Fair Play 2009
certyfikat-fair-play-2009-m4 grudnia 2009 r. w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników XII edycji programu "Przedsiębiorstwo Fair Play". Podczas uroczystości certyfikatem "Przedsiębiorstwo Fair Play" zostało odznaczone także Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o.
Więcej…
 
Forum Jakości Quality International 2009
logo-qiFORUM JAKOŚCI QUALITY INTERNATIONAL 2009

Forum Jakości Quality International 2009 jest przedsięwzięciem skierowanym do polskich firm mogących poszczycić się osiągnięciami na najwyższym, światowym poziomie. Patronat nad Forum, którego organizatorem jest redakcja Forum Biznesu, dodatku informacyjno-promocyjnego do Gazety Prawnej, sprawują: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Klub Polskie Forum ISO i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Więcej…
 
ERNEST 2008 - nominacja dla Wojciecha Tulibackiego
ernesty2008-mZarząd Krajowy Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP - kontynuując tradycję corocznych spotkań z Honorowymi Członkami Stowarzyszenia zorganizował uroczyste posiedzenie Rady Prezesów, połączone z uroczystością wręczenia nagród ERNESTY 2008 dla najaktywniejszych działaczy, kół/klubów i oddziałów Stowarzyszenia, za działalność w 2008 roku.
Nominację w kategorii "Najaktywniejszy działacz w dziedzinie TRANSPORT" otrzymał prezes MPK Poznań Sp. z o.o - Wojciech Tulibacki.
Więcej…
 
Nagrody im. Gen. Prądzyńskiego - nominacja dla Wojciecha Tulibackiego
i-pradzynski-2008-mStowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji  RP Oddział w Poznaniu poznaje wyróżnienia w kilku kategoriach:
- Inżynieria - projekty i myśl techniczną, nowe technologie i dzieła eksperckie
- Inżynieria - realizacje techniczne i aplikacje nowoczesnych projektów i rozwiązań technicznych
- Polityka transportowa i zarządzanie transportem
- Za całokształt działalności inżynierskiej w rozwoju aglomeracji poznańskiej.
Więcej…
 
Najlepszy autobus podczas III Międzynarodowego Zlotu Ogórków 2008
zlotogorkow2008-01W dniach 16-18 maja 2008 roku KMKM po raz trzeci zorganizował Międzynarodowy Zlot Ogórków. Uczestniczyło w nim w sumie 17 ogórków, w tym trzy składy z przyczepami. Gościem specjalnym był ponownie autobus spod czeskiej Pragi. Atrakcją Zlotu były dwa ogórki-kabriolety.
Więcej…
 
Zasłużeni dla komunikacji miejskiej - Jan Firlik i Krzysztof Książyk
igkmCo roku Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej przyznaje wyróżnienia "Zasłużony dla komunikacji miejskiej" przyznawane osobom, które poprzez przejawiane inicjatywy i zaangażowanie, w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju komunikacji miejskiej w kraju, jej integracji oraz wykonywania statutowych zadań Izby.
W 2007 roku, odznaczeni zostali Dyrektor Przewozów Autobusowych - Krzysztof Książyk oraz Dyrektor Przewozów Tramwajowych - Jan Firlik.
Więcej…
 
Najlepszy autobus podczas II Międzynarodowego Zlotu Ogórków 2007
zlotogorkow2007-01W dniach 18-19 maja 2007 roku Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w warszawie zorganizował II Międzynarodowy Zlot Ogórków. Uczestniczyło w nim w sumie aż 17 ogórków, w tym trzy składy z przyczepami i jeden pojazd pogotowia technicznego. Gościem specjalnym był autobus spod czeskiej Pragi. Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej zaprezentował zaś przedpremierowo ogórka-kabrioleta.
Więcej…
 
Honorowa Odznaka "Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej" dla Krzysztofa Książyka
zasluzony-dla-transportu-rp-2005-mPrzyznawana przez Ministerstwo Infrakstruktury odznaka jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem i może być nadawana pracownikom transportu, którzy szczególnie przyczynili się do osiągnięć i rozwoju tej dziedziny gospodarki narodowej.
W 2005 roku laureatem tego wyróżnienia został Dyrektor Przewozów Autobusowych MPK Poznań Sp. z o.o. - Krzysztof Książyk.